Lech pożegnał się z pucharami

• Źródło: Ekstraklasa.net
  • Data dodania: 2009-08-28 10:11

Po porażce 3:4 w rzutach karnych Lech Poznań pożegnał się z Ligą Europejską. W 79. minucie bramkę wyrównującą stan rywalizacji strzelił Sonck. Dzięki zwycięstwu Club Brugge awansował do fazy grupowej LE.

Manuel Arboleda / Fot. PAPW pierwszych 45 minutach to gospodarze mieli przewagę i stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych okazji do zdobycia bramki. Nie potrafili ich jednak wykorzystać. Paradoksalnie to Lech powinien po pierwszej połowie prowadzić 1:0. W 33 minucie, Stilic uderzył piłkę z rzutu wolnego i ta wpadła do bramki. Sędzia najpierw uznał bramkę, by po chwili dojść do wniosku, że zawodnicy "Kolejorza" faulowali Stijnen'a i koniec końców bramki nie uznał.