132971 miejsce

Lech Poznań deklasuje na Bułgarskiej Cracovię Kraków 3:1

Piękna inauguracja na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Kolejorz pewnie ograł u siebie Cracovię Kraków 3:1. Był to pierwszy mecz Lecha na ich własnym stadionie. Gole dla gospodarzy zdobył Siergiej Kriwiec, Robert Lewandowski i Sławomir Peszko, zaś dla gości jedyną bramkę wbił Aleksandru Suworow.

Od pierwszego gwizdka sędziego Lech Poznań ruszył do ataku. Już w pierwszych minutach mógł paść gol, lecz Robert Lewandowski nie trafił do pustej bramki. W 20. minucie doskonałą akcję wykorzystał Alexandru Suvorov, który bez problemu pokonał Jasmina Burića. Poznaniacy jednak ruszyli natychmiast do ataku i trzy minuty później do remisu doprowadził Siergiej Kriwiec. Robert Lewandowski podał piłkę do Sławomira Peszki, a ten dośrodkował do Siergieja Kriwieca, który uderzył centralnie w światło bramki. W 37. minucie Robert Lewandowski zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej połowie, po przerwie, Cracovia nie miała innego wyjścia, jak tylko kontratakować, lecz niestety to drużyna Jacka Zielińskiego była lepsza. W 64. minucie wszystko stało się już jasne. Sławomir Peszko chciał dośrodkować, ale piłka znalazła się w siatce bramki i Lech Poznań wyszedł na prowadzenie 3:1. Do końca meczu gospodarze doskonale kontrolowali przebieg gry.

Dzięki wygranej z Cracovią, Lech zbliżył się do obecnego lidera Wisły Kraków o dwa punkty. Wicelider, Legia Warszawa rozegra spotkanie w niedzielę, o godzinie 14.15, z Odrą Wodzisław Śląski.

Składy:
Lech Poznań: Jasmin Buric - Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda (21. Seweryn Gancarczyk), Bartosz Bosacki, Ivan Djurdevic - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Semir Stilic (79. Jan Zapotoka), Tomasz Bandrowski, Siergiej Kriwiec (66. Tomasz Mikołajczak) - Robert Lewandowski.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Mariusz Sacha, Piotr Polczak, Marek Wasiluk, Łukasz Derbich - Arkadiusz Baran (83. Wojciech Łuczak), Mateusz Klich, Sławomir Szeliga, Dariusz Pawlusiński (83. Krzysztof Kaliciak) - Alexandru Suvorov, Georgij Owsjannikow (46. Radosław Matusiak).

Lech Poznań - Cracovia Kraków 3:1 (2:1)
Bramki: Siergiej Kriwiec (23. min.), Robert Lewandowski (37. min.), Sławomir Peszko (64. min.) - Alexandru Suvorov (20. min.).
Żółte kartki: Dimitrije Injac, Seweryn Gancarczyk - Mateusz Klich.
Sędzia: Mirosław Górecki z Katowic.
Widzów: 11 500.