Lech Poznań odniósł zwycięstwo nad Manchester City. 3:1 dla Kolejorza

Lech Poznań pokonał Manchester City 3:1 w meczu grupy A Ligi Europejskiej. Gole dla "Kolejorza" zdobyli Dimitrije Injac, Manuel Arboleda i Mateusz Możdżeń.

/ Fot. PAP/Adam CiereszkoLech odważnie zaatakował rywala na jego połowie, ale "The Citizens" szybko opanowali sytuację i zaczęli napierać na bramkę "Kolejorza". Już w 4. minucie przed szansą stanął Milner, którego strzał z siódmego metra zastopowali do spółki Henriquez z Buriciem. W 8. minucie bardzo groźny strzał z pola karnego oddał Adebayor lecz Buric wybija piłkę na rzut rożny. W następnej akcji piłki znalazła drogę do bramki "Kolejorza" jednak Joleon Lescott znajdował się na pozycji spalonej. Manchester cały czas przeważał nad Lechem i w 18. minucie znów zrobiło się groźnie za sprawą Adebayoram, którego strzał głową z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy "Kolejorza". Chwilę później także głową próbował Zabaleta i z trudem obronił Burić.

Lech z czasem grał coraz odważniej i w 24. minucie bardzo mocny strzał z rzutu wolnego z ok. 35 metrów oddał Peszko. Piłka o centymetry minęła bramkę Manchesteru City.
Wreszcie w 30. minucie Lech objął prowadzenie. Dimitrije Injac zdecydował się na strzał z woleja z ok. 25 metrów, po którym piłka ugrzęzła w siatce bramki Manchesteru. Szał radości na trybunach i przed telewizorami.

Manchester doprowadził do wyrównania w 51. minucie. Milner dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Adebayor groźnie uderzył głową na bramkę Lecha, jednak Buric zdołał to wybić. Niestety dobitka reprezentanta Togo i mamy wynik 1:1.

W 86. minucie znów gola strzelił Lech. Po dośrodkowaniu Kriwca w pole karne z rzutu wolnego Boyata głową nastrzelił piłkę na głowę Arboledy a odbita futbolówka od słupka wpadła do bramki!
W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:1 ustalił kapitalnym strzałem z dystansu Mateusz Możdżeń.