Lech Poznań pewnie pokonał na wyjeździe Polonię Warszawa

W meczu 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, Polonia Warszawa uległa na własnym stadionie Lechowi Poznań 3:0. Dwie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski, zaś trzecią Tomasz Mikołajczak. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Kolejorz zbliżył się do lidera, zajmując 3. pozycję w ligowej tabeli.

Jacek Zieliński, trener Lecha Poznań / Fot. PAP/ Adam CiereszkoGoście przyjechali do Warszawy tylko i wyłącznie po wygraną co im się udało. Musieli się odegrać za przegraną we Wronkach, gdzie Polonia wygrała 4:2 w rundzie jesiennej.

Już w 25. minucie gry Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola dla Lecha. Sławomir Peszko oddał strzał z rzutu wolnego. Sebastian Przyrowski jednak odbił piłkę, lecz trafiła ona pod nogi Roberta Lewandowskiego, który bez zastanowienia posłał ją w światło bramki. Kolejny gol padł już w drugiej połowie i też zdobył ją główny strzelec Kolejorza. W 72. minucie po grze zespołowej Robert Lewandowski znów pokonał golkipera Polonii. Podopiecznym Jacka Zielińskiego jeszcze było mało i czternaście minut później trzecią bramkę zdobył Tomasz Mikołajczak, który parę sekund wcześniej wszedł na murawę stadionu przy Konwiktorskiej.

Dzięki wygranej Lech Poznań wskoczył na 3. pozycję, z dorobkiem 35 punktów. Polonia znajduje się natomiast na 15. miejscu i na koncie ma 15 punktów. Nie zmienił się lider, którym nadal jest Wisła Kraków. Wiceliderem jest Legia Warszawa.

Trener Polonii Warszawa hiszpan José Maria Bakero. / Fot. PAP/Adam CiereszkoPolonia Warszawa - Lech Poznań 0:3 (0:1)
Bramki: Robert Lewandowski (25 min. i 72 min.), Tomasz Mikołajczak (86 min.).
Żółte kartki: Andreu Mayoral, Janusz Gancarczyk - Sławomir Peszko, Seweryn Gancarczyk.
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok).
Widzów: 3 800.

Składy:
Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Piotr Dziewicki, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Andreu Mayoral, Marek Sokołowski, Marcelo Sarvas (57. Janusz Gancarczyk), Łukasz Trałka, Łukasz Piątek (46. Cesar Cortez) - Filip Ivanovski (74. Daniel Gołębiewski).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Ivan Djurdević - Sławomir Peszko (86. Tomasz Mikołajczak), Tomasz Bandrowski (73. Seweryn Gancarczyk), Dimitrije Injac, Semir Stilić (87. Jan Zapotoka), Siergiej Kriwiec - Robert Lewandowski.