Lech Poznań poległ w III Rundzie Eliminacji Ligi Europejskiej

Patryk
Patryk
W pierwszym wyjazdowym meczu III Rundy Eliminacji Ligi Europejskiej Lech Poznań przegrał z AIK Solna 0:3. To czarny tydzień polskich drużyn w Europejskich Pucharach. Cztery mecze, cztery porażki.

Od pierwszych minut gra Lecha nie wyglądała zbyt dobrze, ponieważ zawodnicy popełniali dużo błędów i kilka razy dopuszczali do groźnych sytuacji pod własną bramką. Na szczęście od początku na miejscu był Burić i kilkakrotnie pewnie interweniował, podobnie jak bramkarz gospodarzy, który kiedyś również bronił barw Lechitów.

Z każdą kolejną minutą jednak, goście z Polski zaczynali sobie coraz lepiej poczynać i przez pewien czas na boisku była akcja za akcją. Lecz ogólny obraz pierwszej połowy nie wyglądał zbyt dobrze: dużo niecelnych i nieskończonych
akcji.

Druga połowa zaczęła się od wielu ataków gospodarzy, a Lech praktycznie był tylko cieniem. W 60. minucie AIKa w końcu dostała to co jej się należało i po podaniu Lundberga, gola zdobył Lorentzson.

Po stracie bramki Poznaniacy zostali całkiem zamknięci na swojej połowie co zemściło się stratą drugiej bramki, której autorem był Borges. W 86. minucie nastąpiła całkowita deklasacja Lecha po zdobyciu kolejnego gola przez Lundberga po podaniu Mutamby. Do końca meczu już nie wydarzyło się nic ciekawego i Kolejarz "wykoleił się" z Ligi Europy.

AIK Solna 3:0 Lech Poznań

Bramki- Lorentzson 60', Borges 78', Lundberg 88'

Kartki- Możdżeń 50', Henriquez 74', Lovrencsics 88'

Składy:

AIK Solna- Turina, Lorentzon, Karlsson, Backman, Johansson, Gustavsson, Tjernstroem, Ahman-Persson ( Atakora 78'), Kayongo-Mutumba, Borges, Lundberg

Lech Poznań- Burić, Wołąkiewicz ( Drewniak 45), Arboleda, Kamiński, Henriquez, Możdżeń( Ubiparip 73'), Trałka, Murawski, Tonew ( Bereszynski 85'), Lovrencsics, Ślusarski