Lech Poznań przegrał w Pucharze Polski z Polonią Warszawa

Lech Poznań przegrał 0:1 (0:0) z Polonią Warszawa w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski.

Polonia Warszawa wygrała z Lechem Poznań / Fot. Enejsi, Licencja GNU 1.2W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski Lech Poznań przegrał na stadionie przy ulicy Bułgarskiej 0:1 (0:0) z Polonią Warszawa. Gol dla drużyny ze stolicy Polski padł po samobójczym trafieniu Manuela Arboledy.

Obie drużyny podeszły do tego spotkania bardzo zmobilizowane. Ze względu na pozycję w tabeli wygrana w Pucharze Polski może być dla tych drużyn jedyną szansą na grę w europejskich pucharach w przyszłym roku. Dodatkowo emocji dodał fakt, iż obecnym trenerem Lecha Poznań jest były szkoleniowiec Polonii Warszawa Jose Mari Bakero, który został zwolniony przez właściciela "Czarnych Koszul" Józefa Wojciechowskiego.

W pierwszej połowie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie Lechici za sprawą Rafała Murawskiego oraz Artjomsa Rudnevsa. Nie udało im się jednak pokonać Sebastiana Przyrowskiego.

W drugiej części gry emocji było zdecydowanie więcej. Pechowa dla Lecha Poznań była 54. minuta meczu kiedy przypadkową samobójczą bramkę zdobył Manuel Arboleda. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, ale kolejne minuty gry przynosiły więcej nerwów i desperacji. Polonia Warszawa do końca meczu grała bardzo ostrożnie i starała się nie odkrywać. Jeszcze na kilka minut przed końcem meczu szansę na zdobycie gola miał Manuel Arboleda, jednak nie trafił czysto w piłkę i Przyrowski nie miał problemu z interwencją. Chwilę później na 2:0 mógł podwyższyć Artur Sobiech, lecz świetnie zachował się Kotorowski.

Po euforii spowodowanej wygraną Lecha w Lidze Europejskiej z Bragą nastąpił zimy prysznic w Pucharze Polski. Szkoda, że tym razem śnieg nie padał tak mocno, ponieważ Lechici mieliby większą szansę na wygraną. Polonia Warszawa potwierdziła za to świetną dyspozycję w sparingach przed rozpoczęciem rundy, jednak mimo wygranej nie zaprezentowała pięknego futbolu.

Rewanż zostanie rozegrany w Warszawie w środę 2 marca o godzinie 20.30.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka - Manuel Arboleda (54-samobójcza).
Żółte kartki: Artur Sobiech, Patryk Rachwał, Jakub Tosik, Łukasz Trałka (wszyscy Polonia).

Drużyny wystąpiły w składach:

Lech Poznań: 27. Krzysztof Kotorowski - 20. Hubert Wołąkiewicz (66, 26. Tomasz Mikołajczak), 19. Bartosz Bosacki, 5. Manuel Arboleda, 25. Luis Henríquez - 23. Marcin Kikut (46, 10. Siergiej Kriwiec), 21. Dimitrije Injac, 11. Rafał Murawski, 14. Semir Štilić (77, 35. Marcin Kamiński), 8. Jacek Kiełb - 16. Artjoms Rudņevs.

Polonia Warszawa: 81. Sebastian Przyrowski - 14. Jakub Tosik, 6. Tomasz Jodłowiec, 21. Maciej Sadlok, 5. Đorđe Čotra - 32. Bruno, 20. Patryk Rachwał, 18. Łukasz Trałka, 90. Artur Sobiech (90, 19. Daniel Gołębiewski), 10. Adrian Mierzejewski (90, 7. Janusz Gancarczyk) - 9. Euzebiusz Smolarek (63, 44. Miloš Adamović).