122152 miejsce

Lech Poznań przegrał z Manchesterem City 1:3

W meczu trzeciej kolejki Ligi Europejskiej Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Manchesterem City 1:3. Wszystkie bramki dla Anglików zdobył Emmanuel Adebayor, w 13., 25. i 73. minucie. Honorową bramkę dla Lecha zdobył Tshibamba w 50' minucie.

Piłkarz Lecha Poznań Siergiej Kriwiec w akcji podczas meczu polskiej ekstraklasy z Zagłębiem Lubin / Fot. PAP/Adam CiereszkoW drugim meczu grupy A Juventus Turyn na wyjeździe tylko zremisował z Red Bull Salzburg 1:1. Na pozycję lidera awansował Manchester city z 7 punktami, o trzy oczka mniej ma Lech. Juventus jest trzeci z dorobkiem trzech punktów. Tabelę zamyka RB Salzburg, który w dzisiejszym meczu zdobył swój pierwszy punkt w fazie grupowej LE.

Dziękuję bardzo za uwagę śledzącym relację i miejmy nadzieję, że następnym razem Lech wywalczy lepszy rezultat. Dobranoc!
95' Koniec meczu. Lech przegrywa z Manchesterem City 1:3.
94' Ładnie obrócił się z piłką Rudnevs, strzela i... mamy rożnego.
93' Jedna z ostatnich prób Lecha, ale od bramki zacznie Hart.
90' Na minimalnym spalonym Rudnevs, ale świetne wyjście do piłki napastnika Lecha.
89' W zamieszaniu w polu karnym Kikut dostaje piłkę i strzela prosto w ręce bramkarza. To powinien być gol.
88' Znakomity strzał Krivetsa zza pola karnego ale wybija na rzut rożny Hart!
86' Tymczasem Zabaleta zmieniony przez Bridge'a.
86' Tshibamba o centymetry od zdobycia drugiego gola!!! Obrońca podał za krótko do bramkarza, Hart ratował się wybiciem, nabił Lechitę ale piłka minęła bramkę.
84' Stilić wpada w pole karne, w ostatniej chwili obrońca wślizgiem wybija mu piłkę.
79' Adebayor bliski strzelenia czwartej bramki ale uprzedził go Burić.
78' Wspaniale na prawym skrzydle okiwał poznańskich obrońców Johson, ale jego strzał niecelny.
78' Jo zmienia Wrighta-Phillipsa.
75' Po ładnej indywidualnej akcji Peszki rzut rożny dla Lecha. Jednak znów oglądamy niecelne uderzenie. Tym razem Kriwiec.
74' Silva schodzi z boiska żegnany brawami. Na murawie pojawia sie Yaya Toure.
73' Niestety 3:1. Kolejne fantastyczne podanie Silvy z lewego skrzydła i Adebayor nie daje szans Buriciowi.
73' Wybijają Lechici.
72' Rzut wolny dla City, z lewej strony pola karnego. Będzie groźnie...
70' Piłka wpada w pole karne, dostaje ją Tshibamba, ale tym razem strzela potwornie niecelnie.
70' Niestety wymuszona kontuzją zmiana w Lechu... Arboleda utykając schodzi z boiska, a za niego pojawia się na murawie Djurdević.
69' Johnson uderzał z bardzo daleka z rzutu wolnego ale niecelnie.
67' Kolejne genialne podanie od Silvy, Johnson wrzuca do Adebayora i w ostatniej chwili Injac wybija mu piłkę.
64' Świetna prostopadła piłka w pole karne autorstwa Davida Silvy. Na szczęście minimalnie za mocna. Znakomite zawody rozgrywa Hiszpan.
63' Wspaniały rajd Wrighta-Phillipsa ale świetnie przecina tę akcję Arboleda.
62' Vieira strzelał zza pola karnego ale około dwóch metrów nad bramką.
59' Peszko strzelał bezpośrednio z wolnego ale niecelnie.
59' Źle wykonany wolny, ale ręka zagrał jeden z zawodników City i powtórka.
58' Naprawdę szybki mecz. Jesteśmy już pod bramką City. Wolny dla Lecha w okolicach pola karnego.
56' Silva zatańczył w polu karnym, okiwał kilku naszych obrońców i wywalczył rożnego. Było bardzo groźnie.
55' No i mamy podwójną zmianę! Stilić za Drygasa, a Rudnevs za Wilka.
53' Do wejścia na boisko szykują się Stilić i Rudnevs.
50' Lech zdobywa gola na 1:2!!! Ogromne zamieszanie w polu karnym, piłka szczęśliwie dochodzi do Tshibamby, a ten z bardzo bliska pewnym strzałem pokonuje Harta!
46' Rozpoczynamy drugą połowę!
Tymczasem po 45 minutach Juventus Turyn przegrywa na wyjeździe z RB Salzburg 0:1!
Lech gra ambitnie ale City prezentuje się naprawdę dobrze. Kilku rezerwowych zawodników na pewno chce pokazać Manciniemu, że powinien stawiać na nich częściej w lidze angielskiej. Trener Lecha musi się teraz zastanowić czy posadzenie na ławce rezerwowych Stilicia i Rudnevsa było dobrym rozwiązaniem. Do zobaczenia za około 10 minut.
45' Sędzia nie dolicza nic do regulaminowego czasu gry i piłkarze mogą zejść do szatni. Do przery 2:0 dla Manchesteru City po dwóch bramkach Adebayora.
43' Mogło być 3:0 ale Kikut w ostatniej chwili strącił piłkę lecącą na głowę Adebayora.
41' Kolejny źle wykonany rożny i kolejny bardzo niecelny strzał zza pola karnego. Tym razem Injac.
40' Arboleda wywalczył rzut rożny.
35' Znowu złe dośrodkowanie.
35' Kolejny rożny dla Poznaniaków.
32' Piłka spada przed polem karnym pod nogi Drygasa, ale po raz kolejny Lechita strzela za wysoko.
31' Rzut rożny dla Lecha.
29' Świetną sytuację miał Peszko ale niecelnie podawał będąc już w polu karnym.
25' Idealne dośrodkowanie z lewego skrzydła Davida Silvy i piękną główką drugiego gola strzela Adebayor.
25' Niestety już 2:0 dla Manchesteru City.
24' Wycofanie przed pole karne, Wilk strzela ale wysoko nad bramką.
24' Kolejny rożny dla Lecha. Dobra akcja skrzydłem Poznaniaków.
22' Faul w ataku Manuela Arboledy. Od bramki City.
22' Rożny dla Lecha.
21' Przycisnął Lech, ale dobrze wybijali piłkę obrońcy City. Z daleka mocno uderzał Drygas ale prosto w Harta.
16' Lech próbuje odpowiedzieć. Ponownie walczył Peszko ale nie miał wsparcia kolegów.
13' Adebayor otrzymał piłkę tyłem do bramki, pięknie się z nią obrócił i umieścił futbolówkę przy długim słupku bramki Buricia. Bramkarz Lecha bez żadnych szans. Wspaniała akcja napastnika z Togo.
13' Niestety 1:0 dla Manchesteru City.
10' Wright-Phillips wywalczył rzut rożny, ale dośrodkowanie na krótki słupek zdecydowanie za krótkie.
9' Ładnie kiwał Silva ale zupełnie zepsuł dośrodkowanie.
6' Peszko prawie odebrał piłkę tuż przed polem karnym City... Sławek gra dzisiaj bardzo ambitnie.
4' City odpowiada. Świetna piłka w pole karne ale nikt z zawodników MC do niej nie doszedł.
3' Świetna okazja Lecha! Peszko odbiera piłkę w polu karnym ale uderza minimalnie niecelnie!
2' City w natarciu ale na razie bez okazji bramkowych.
0' Prezentacja obu drużyn przy akompaniamencie hymnu Ligi Europejskiej.
0' Już za chwile piłkarze obu drużyn wyjdą na murawę...