123092 miejsce

Lech Poznań świętuje podwójnie! Wygrywa i obejmuje pozycję lidera

Podopieczni Jacka Zielińskiego mają powody do podwójnego świętowania, bowiem zwyciężyli u siebie na stadionie z Salzburgiem 2:0 i awansowali na lidera grupy A. Gole dla Kolejorza zdobył Manuel Arboleda i Sławomir Peszko.

Lech Poznań przed rozpoczęciem spotkania z FC Salzburg. / Fot. Fot. Piotr SkrzypekLechici, jak i goście od pierwszych minut byli bardzo bojowo nastawieni do gry. Poznaniacy mieli jednak jeden atut więcej, czyli ponad czterdziestotysięczna publiczność, która przybyła oglądać spotkanie na ulicę Bułgarską. Przez pierwszą połowę obydwa zespoły toczyły bój o piłkę w środku boiska. Doskonałymi uderzeniami z główki popisał się zdobywca trzech goli z Juventusem Turyn, Artjoms Rudnevs, lecz austriacki bramkarz Tremmel stał na posterunku. Pod koniec pierwszej części próbował jeszcze uderzyć Marcin Kikut, ale piłka powędrowała prosto w ręce Tremmela.

Druga połowa należała do Lecha, ale i zespół z Austrii miał sporo akcji podbramkowych, które mogły się skończyć golem dla gości. Jednak już po dwóch minutach kibice wstali z miejsc, bowiem piłkę w światło bramki uderzył z główki Manuel Arboleda. Gospodarze za wszelką cenę chcieli utrzymać wynik, a nawet i jeszcze go podwyższyć. Rozwścieczyło to piłkarzy z Salzburga, którzy ruszyli do ataku. Mimo to w 79. minucie szczęśliwie wynik podwyższył Sławomir Peszko i podopieczni Huuba Stevensa stracili wiarę, że mogą jeszcze te zawody wygrać.

FC Salzburg po dwóch kolejkach Ligi Europy zajmuje ostatnie miejsce z zerową ilością punktów. Natomiast Mistrz Polski awansował na fotel lidera "grupy śmierci".

Lech Poznań - FC Salzburg 2:0 (0:0)
Bramki: Manuel Arboleda (47), Sławomir Peszko (79).
Żółte kartki: Dimitrje Injac, Semir Stilić, Sławomir Peszko - Simon Cziommer.
Sędziował: Kristinn Jakobsson z Islandii.

Składy drużyn:
Lech Poznań: Jasmin Burić - Grzegorz Wojtkowiak (53. Jacek Kiełb), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Marcin Kikut, Siergiej Kriwiec, Dimitrje Injac (85. Kamil Drygas), Sławomir Peszko - Semir Stilić - Artjoms Rudnevs (80. Artur Wichniarek).

FC Salzburg: Grhard Tremmel - Christian Schwegler, Rabiu Afolabi, Ibrahim Sekagya, Franz Schiemer - Gonzalo Zarate (58. Jakub Jantscher), Simon Cziommer (77. Roman Wallner), David Mendes da Silva, Christoph Leitgeb (77. Joaquin Boghossian), Dusan Svento - Alan.