Lech Poznań w lidze ponownie zawodzi i przegrywa

W meczu 8.kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, GKS Bełchatów podejmował u siebie na stadionie poznańskiego Lecha, z którym wygrał 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył w 61. minucie Jacek Popek.

GKS Bełchatów wygrał u siebie z Lechem Poznań 1:0. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiBył to kolejny, drugi, a zarazem  / Fot. . ostatni mecz bez Jacka Zielińskiego, trenera Lecha Poznań, który zasiadł na trybunach z powodu kary, jaką otrzymał w meczu ze Śląskiem Wrocław. Zawody poprowadził asystent trenera Ryszard Kuźma.

Lechici na prowadzenie mogli wyjść już w 13. minucie, gdzie Semir Stilić podał do Artjomsa Rudnevsa, który potężnym strzałem uderzył piłkę w bramkę, lecz Łukasz Sapela wybił na rzut rożny. Podopieczni Ryszarda Kuźmy mieli przewagę w pierwszej połowie, ale nie potrafili jej wykorzystać, brakowało wykończenia.

W drugiej połowie GKS Bełchatów stworzył parę groźnych sytuacji podbramkowych i nieraz Kolejorza ratował Jasmin Burić. W 61. minucie sędzia Hubert Siejewicz podyktował rzut wolny w polu karnym. Wykonał go Jacek Popek, po czym piłka została umieszczona w siatce bramki i podopieczni Macieja Bartoszka wyszli na prowadzenie. Potem jeszcze wielokrotnie bełchatowianie stwarzali problem obronie Lecha i zagrozili Burićowi.

Lech Poznań zajmuje dwunaste miejsce, zaś GKS Bełchatów uplasował się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli Ekstraklasy.

GKS Bełchatów - Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramka - Jacek Popek (61').
Żółte kartki: Łukasz Bocian, Zlatko Tanevski, Kamil Poźniak, Marcin Drzymont - Manuel Arboleda.
Sędzia: Hubert Siejewicz z Białegostoku.
Widzów: 5000.

Składy drużyn:
GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Zlatko Tanevski, Marcin Drzymont, Mate Lacić, Jacek Popek - Marcus da Silva, Janusz Gol (82. Grzegorz Fonfara), Łukasz Bocian, Kamil Poźniak (85. Dawid Nowak), Maciej Małkowski - Marcin Żewłakow (55. Grzegorz Kuświk).

Lech Poznań: Jasmin Burić - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda - Sławomir Peszko (67. Joel Tshibamba), Siergiej Kriwiec, Semir Stilić, Kamil Drygas, Luis Henriquez, Jacek Kiełb (83. Seweryn Gancarczyk) - Artjoms Rudnevs (67. Artur Wichniarek).