65351 miejsce

Lech Poznań wygrywa z Jagiellonią i goni Wisłę Kraków

Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali u siebie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok 2:0. Bramki dla Lecha zdobył Robert Lewandowski i Tomasz Mikołajczak. Dzięki wygranej Kolejorz znajduje się na fotelu wicelidera i traci zaledwie dwa punkty do Wisły Kraków.

Trener Lecha Poznań Jacek Zieliński / Fot. Adam Ciereszko/PAPPonownie na trybunach przy ulicy Bułgarskiej zasiadł cały komplet publiczności. W spotkaniu z Jagiellonią nie zagrał Sławomir Peszko i Grzegorz Wojtkowiak, którzy pauzują za karki. Na ławce rezerwowej zasiadł także Manuel Arboleda, który nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji.

Podopieczni Michała Probierza zaczęli bardzo odważnie i groźnie. Już w pierwszych minutach mogła paść pierwsza bramka dla Jagiellonii. W 6. minucie w poprzeczkę strzelił Bruno Coutinho. Goście nadal atakowali. Na nieszczęście zaczął padać deszcz co utrudniało obydwu drużyną grę na murawie. Pięknie zagrał bramkarz Lecha Jasmin Buric, który wielokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki. Czysto obronił rzut wolny, który wykonywał Jarosław Lato i strzał z główki Cionka. W końcu w 27. minucie uderza piłkę głową centralnie w światło bramki Robert Lewandowski. Gospodarzom nadal było mało i w 63. minucie Tomasz Mikołajczak pokonał Grzegorza Sandomierskiego podwyższając wynik na 2:0 dla Lecha Poznań. Do końca meczu Lechici kontrolowali przebieg gry i nie dali Jagiellonii wbić nawet jednego gola.