Lech remisuje z Juventusem i awansuje do fazy pucharowej

Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn 1:1. Punkt zdobyty przez "Kolejorza" w starciu ze "Starą Damą" oznacza, że mistrz Polski ma już pewny awans z grupy A do 1/16 finału. Juventus Turyn odpada.

/ Fot. Lech PoznańW 3. minucie kapitalnym strzałem popisał się Rudnevs, który z ledwością wybronił bramkarz „Starej damy”. W 5. minucie tym samym odpowiedział Juventus. Po dośrodkowaniu Del Piero piłkę z rąk wypuścił Kotorowski po strzale Chielliniego o kilka centymetrów ominęła słupek. W 12. minucie usłyszeliśmy dobrze nam znany okrzyk radości komentatorów „GOOOOOOOOOOOOOOL”.

Po dośrodkowaniu Stilica z rzutu rożnego trudną piłkę do bramki skierował niezawodny napastnik Lecha Poznań – Artjoms Rudnevs. W 17. minucie kolejna akcja „Kolejarza”, po dośrodkowaniu Stilicia bardzo bliski trafienia głową był strzelec pierwszej bramki. W 22. minucie Juventus przeprowadził kapitalny kontratak, który mógł zakończyć się bramką gdyby nie ofiarna interwencja Manuela Arboledy. Chwilę później po strzale głową Bonucciego piłkę nad bramką przenosi Kotorowski. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają piłkarzom, silny wiatr i mocne opady deszczu a do tego ślizgawka na murawie sprawiają im wiele problemów. W 25 minucie okazję mieli poznaniacy. Stilic wyłożył piłkę na 30 metr ale Injac strzelił wysoko nad bramką. W 29. minucie Lech, niczym Barcelona, dał popis gry na jeden kontakt i piłkę w ostatniej chwili z pola karnego wybija Bonucci.

W 32. minucie Injac fauluje Krasica, po strzale Del Piero piłka spłatała psikusa Kotorowskiemu, który wybił ją przed siebie a następnie kapitalnie obronił dobitkę piłkarza Juventusu. W 40. minucie po indywidualnej akcji Krasica dogodnej sytuacji nie wykorzystał Simone Pele. Do końca pierwszej połowy rezultat spotkania nie uległ zmianie.