Lech tylko remisuje ze Śląskiem 2:2

Lech Poznan / Fot. KlapiW 20. kolejce Ekstraklasy Lech Poznań podejmował na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Po zaciętym spotkaniu i ciekawym widowisku drużyny podzieliły się punktami. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Ciekawe spotkanie oglądali wczoraj kibice w Poznaniu. W ramach 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy mistrz Polski - Lech Poznań podejmował rewelację tej rundy Śląsk Wrocław. Ekipa trenera Oresta Lenczyka nie przegrała trzynastego spotkania z rzędu. Po dobrym widowisku mecz zakończył się bramkowym remisem 2:2, chociaż drużyna Śląska mogła nawet wywieść komplet punktów.
Warto podkreślić, że spotkanie przy Bułgarskiej wreszcie rozgrywano na ładnej nowej murawie.

[b]Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy[/b

Początek spotkania to przewaga gości. Efektem kilku akcji, które przeprowadził Śląsk, był rzut karny w 23. minucie, kiedy Hubert Wołąkiewicz sfaulował Łukasza Gikiewicza. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastian Mila i Śląsk prowadził 1:0. Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia. Lech po straconej bramce mocno zaatakował rywali i w 31. minucie wyrównał za sprawą Siergieja Kriwca. Drużyna z Poznania poszła za ciosem i w 40. minucie spotkania Ubiparib dobił piłkę po ładnym strzale Wołąkiewicz. Lech prowadził 2:1.

Po przerwie, w 52. minucie, goście wyrównali po bramce Dariusza Sztylki. Dalsza część spotkania toczyła się w środku pola. Dopiero pod koniec meczu tempo znów się ożywiło. W 86. minucie Łukasz Madej trafia w słupek i tak szczęśliwie dla Lecha skończyła się ta akcja gości. Wynik nie uległ już zmianie i Lech zremisował ze Śląskiem 2:2.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Hubert Wołąkiewicz, Seweryn Gancarczyk - Jakub Wilk (79. Tomasz Mikołajczak), Dimitrije Injac, Ivan Djurdjevic (61. Rafał Murawski), Siergiej Kriwiec, Semir Stilic (61. Bartosz Ślusarski) - Vojo Ubiparip.

Śląsk: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Marek Gancarczyk (79. Łukasz Madej), Dariusz Sztylka, Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Piotr Ćwielong (40. Waldemar Sobota) - Łukasz Gikiewicz (81. Remigiusz Jezierski).

W drugim piątkowym meczu 20. kolejki Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo z GKS Bełachatów.