Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa cierpi na płatowe zapalenie płuc

U Lecha Wałęsy, przebywającego w szpitalu w Gdańsku, zdiagnozowano płatowe zapalenie płuc. Były prezydent do końca tygodnia pozostanie pod opieką lekarzy.

Lech Wałęsa w szpitalu / Fot. PAPJak informuje serwis TVN24.pl u Lecha Wałęsy zdiagnozowano płatowe zapalenie płuc. Jego ogólny stan jest dobry, rozpoczął już przyjmowanie antybiotyków.

- Jeden płat płuca zajęty jest zakażeniem. Leczenie w pewnym stopniu utrudnia cukrzyca, na którą cierpi pan prezydent. Gdyby nie ta choroba, takie zapalenie płuc można by na pewno zwalczyć w domu - powiedział w poniedziałek PAP zastępca dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Tadeusz Jędrzejczyk.

Wałęsa od środy jest w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Skarżył się na ból żołądka i wysoką gorączkę. Początkowo lekarze podejrzewali problemy kardiologiczne, następnie sądzili, że chodzi o kłopoty gastryczne.

Wałęsa od lat zmaga się z chorobą serca. W lutym 2008 r. w klinice Methodist DeBakey Heart and Vascular Center w Houston w Teksasie (USA) wszczepiono mu rozrusznik serca. Od dłuższego czasu cierpi też na cukrzycę.

źródło: tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.