Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa dla Wiadomości24.pl: Kaczyńskim trzeba ułatwić zejście ze sceny

Współautorzy: Tomasz Kowalski

W czwartek 23 października dzięki pomocy wydawnictwa Świat Książki grupa autorów Wiadomości24.pl spotkała się z legendarnym przywódcą Solidarności. Postanowiliśmy zbierać wypowiedzi, wspomnienia Polaków o ich spotkaniach z Lechem Wałęsą. Wśród tych, którzy nadeślą do 11 listopada swoje wspomnienia, wybierzemy 10 osób, którym prześlemy książki z autografem laureata Nagrody Nobla.

Lech Wałęsa podczas rozmowy z dziennikarzami obywatelskimi. / Fot. Tomasz StaszewskiWiadomości24.pl są jednym z patronów medialnych jego najnowszej książki "Droga do prawdy". W czwartek 23 października w siedzibie Wirtualnej Polski (nagranie odbyło się po czacie z internautami z tego portalu) grupa dziennikarzy obywatelskich rozmawiała z byłym prezydentem. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla jest niezwykle zajętym człowiekiem, ale przez kilkadziesiąt minut zdołaliśmy się sporo dowiedzieć. Oto pełny zapis wideo z wywiadu.


Część 1. filmu znajdziesz także w serwisie YouTube.
***

Były prezydent jest osobowością niezwykle barwną, interesującą. Książka "Droga do prawdy" wydana przez Świat Książki to m.in. zbiór opinii VIP–ów o ich spotkaniach z Wałęsą. W naszym serwisie chcemy zbierać wypowiedzi o byłym prezydencie, laureacie Nagrody Nobla, prostym elektryku, który kiedyś skoczył przez płot w Stoczni Gdańskiej.

Czekamy na Wasze materiały do 11 listopada. Wasze wspomnienia, zdjęcia, nagrania z różnych okresów, miejsc, spotkań prywatnych (może ktoś miał okazję taką odbyć?) czy wieców podczas, których przemawiał Wałęsa jako przewodniczący Solidarności czy jako prezydent RP. Teksty, nagrania czy galerie fotograficzne proszę kierujcie do poddziału Opinie w dziale Moje Trzy Grosze; jako pierwszy tag proszę wpisać Lech Wałęsa. Wśród Autorów rozlosujemy 10 książek z autografem Lecha Wałęsy!

Znasz kogoś kto mógłby też napisać? Zawiadom go o naszej akcji. Może gdy zbierze się takich wspomnień więcej powstanie druga edycja książki?Prezydent Lech Wałęsa. / Fot. Tomasz Staszewski

Czytaj też relację Roberta Danieluka Lech Wałęsa i moje małe, życiowe cele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hm. Ciekawe, dlaczego artykuł z października 2008 znalazł się na okładce akurat teraz (jest 13 czerwca 2009).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.06.2009 00:30

Co do tytułu "Kaczyńskim trzeba ułatwić zejście ze sceny" to nie wiem Kto krzyczał, że usunie się z życia politycznego i wyjedzie z Polski oraz porzuci wszystkie nagrody. Widać jak się to skończyło ---> wielki tour po (Euro€)pie na czele okrętu "Libertas", który i tak zatonął. Niestety osoba, która nie może żyć bez mediów, nie ucieknie na drugi koniec świata.

Dziwi mnie to, że u Prezydenta, który na piersi ma wizerunek Matki Boskiej jest tyle nienawiści, ataków w stosunku do przeciwników. Jaki to ma związek z wartościami, które sztucznie okazuje ?
Każdy pretekst by się pośmiać z Kaczyńskich jest bardzo dobry, i to z ust jedynego słusznego autorytetu jakim jest sam dla Siebie Wałęsa, który wszystko wie jak powinno być i co powinni ci źli Kaczyńscy robić.

Pokojowy Nobel do czegoś zobowiązuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy człowiek. Szkoda, że Wasze spotknie trwało tak krótko... i strasznie żałuję, że mnie nie było :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.