Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12241 miejsce

Lech Wałęsa jest honorowym obywatelem Warszawy

W Warszawskim ratuszu zawrzało. Na sesji Rady miasta pojawiła się Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy. A to wszystko dlatego, że dziś decydowano komu przyznać honorowe obywatelstwo stolicy. Największe emocje budziła kandydatura byłego prezydenta RP, Lecha Wałęsy.
Radni Prawa i Sprawiedliwości spierali się z Platformą Obywatelską o jego kandydaturę. Przyznanie honorowego obywatelstwa Warszawy byłemu prezydentowi zaproponowała Platforma. Radni z PiS-u zarzucali Lechowi Wałęsie czynny udział w bieżącej polityce, co - jak twierdzili - przeszkadzało im w oddaniu głosu za taką kandydaturą. Zdecydowano w końcu, że każdy z radnych PiS-u zagłosuje w swoim imieniu. Ostatecznie, za przyznaniem Wałęsie honorowego obywatelstwa w stolicy głosowało 32 radnych, tylko 7 było przeciw, a 11 wstrzymało się od głosu.

Tytuł honorowego obywatela Warszawy przyznano także: Irenie Sendlerowej – zaproponowanej przez Lewicę i Demokratów, Wiesławowi Chrzanowskiemu, którego zgłosiła Platforma Obywatelska, oraz Januszowi Brochowicz-Lewińskiemu, Czesławowi Cywińskiemu i oraz prof. Hilaremu Koprowskiemu, zaproponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Hanna Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy, o Lechu Wałęsie:Co o kandydaturze mówią warszawscy radni:

Przewodniczący Rady dr Lech Jaworski:Bartosz Dominiak z Lewicy i Demokratów:Marek Makuch z Prawa i Sprawiedliwości:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.