Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa krytykuje działalność IPN

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 21:18

Lech Wałęsa ostro skrytykował działalność Instytutu Pamięci Narodowej. Wałęsa powiedział, że IPN postępuje gorzej niż hitlerowcy, gdyż niszczy ludzi mających wielkie zasługi dla Polski.

Nawiązując do opublikowanej wczoraj książki, w której napisano, że ksiądz Henryk Jankowski był wykorzystywany przez SB jako konktakt operacyjny, Wałęsa powiedział, że IPN postępuje gorzej niż hitlerowcy, gdyż niszczy ludzi mających wielkie zasługi dla Polski. W programie "Kropka nad i" w telewizji TVN 24 były prezydent powiedział, że jego biografia, napisana przez archiwistę z Instytutu Pamięci Narodowej, jest całkowicie nieprawdziwa. Zaprzeczył przy tym, jakoby miał nieślubne dziecko.

Wałęsa powiedział, że popiera Platformę Obywatelską, ale coraz słabiej. Przyczyniają się do tego takie decyzje, jak zaproszenie Mariana Krzaklewskiego na listy wyborcze PO. Zdaniem Wałęsy, takie decyzje zamazują podziały polityczne. Były prezydent zarzucił też Platformie, że nie rozliczyła rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Mówiąc o Unii Europejskiej, Lech Wałęsa powiedział, że jej struktury są słabsze, niż w związku hodowców kanarków. Przez to, jego zdaniem, Unia nie jest przygotowana do obecnej sytuacji, gdy upadł rząd w kraju sprawującym unijne przewodnictwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.