Facebook Google+ Twitter

Lech Wałesa: - Morderstwo Kaczyńskich na narodzie

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-23 10:07

Z byłym prezydentem Lechem Wałęsą o aktualnej sytuacji politycznej rozmawia Michał Lewandowski.

- Wrócił pan z podróży do Niemiec. Jak pan skomentuje najnowsze wydarzenia w Sejmie? Pan przewidział taki rozwój wydarzeń.

- Nie mam żadnej satysfakcji z tego! Polska nie wykorzystuje szans jakie przed nią stoją. Nie można się w świecie pokazać. Hańba, wstyd, wyśmiewają się z nas! Trzeba zrobić wszystko by przerwać to morderstwo Kaczyńskich na narodzie polskim. Trzeba jak najszybciej zrobić nowe wybory.

Fot. Dziennik Bałtycki

- Podobno wręcz nie wyklucza pan startu w ewentualnych przyspieszonych wyborach parlamentarnych.
- Panie, nie da się spokojnie wysiedzieć patrząc na to wszystko! To co się teraz dzieje, to niszczenie całego dorobku Polski. Nie mam wyboru. Ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę nie mogą stać z założonymi rękoma.


- Chce pan startować do Sejmu, Senatu? Rozmawiał pan już z kimś o tym? Może z Platformą Obywatelską, którą popierał pan w poprzednich wyborach p parlamentarnych i prezydenckich?
- Tylko co wróciłem z zagranicy i widzę co się dzieje. Wymaga pan ode mnie, żebym miał już partię polityczną? Mogę startować nawet na kominiarza, żeby pomóc Polsce!


- Nie boi się pan, że ogłoszenie kolejnych wyborów już teraz, na jesieni, zniechęci Polaków do pójścia na nie jeszcze bardziej? Przecież ostatnio w każdych wyborach notujemy niską frekwencję.
- Mam nadzieję, że rodacy tym razem przyłożą się trochę i wybiorą porządniej.


- Ale bracia Kaczyńscy, PiS, po takich wyborach nadal mogą być mocni, bo wciąż mają wielu zwolenników.
- Nie obawiam się tego. Jeśli ruszy kampania wyborcza wszystko im wyciągniemy i pokażemy rodakom co Kaczyńscy wyprawiają.


- Zostaje pan teraz już w Polsce, aby przekonywać do swoich pomysłów?
- Nie bardzo, bo w czwartek mam zaplanowany wyjazd do Rzymu, za tydzień do Portugalii, potem do USA więc mam napięty terminarz. Ale Polska jest najważniejsza i jak będzie trzeba wszystkie te terminy zerwę i zostanę w kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wałesa to chory człowiek na shizofremie tylko zalasta może ten chry mózg wyleczyc .zakładajac że cos pozostało .Doskonale widac historie choroby na tle obrazu.iloraz intelegiencji =0 Myslę że każda sprawe sadową wygra z powodu uposledzenia psychicznego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle LW zaskakuje słownictwem, choć oczywiście lud jest przyzwyczajony. Ale z morderstwem chyba przegiął? SLD poluje na kaczki, ten o morderstwie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"[..] wszystko im wyciągniemy i pokażemy rodakom [..]" - a sam nie obawia się, że i jemu też ktoś wszystko wyciągnie i pokaże narodowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.