Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa napisał list do wydawnictwa Zysk i Spółka. Żąda wycofania książki Cenckiewicza

Lech Wałęsa żąda od wydawnictwa Zysk i Spółka wycofania książki Sławomira Cenckiewicza „Wałęsa. Człowiek z teczki”. Jeśli do połowy stycznia wydawnictwo tego nie zrobi, grozi mu proces o zniesławienie.

 / Fot. Zysk i spółka"Niniejszym informuję, że w wydawanych i rozprowadzanych przez Państwa wydawnictwa książkach, dotyczących mojej osoby zapisane są skandaliczne pomówienia i jawne kłamstwa, godzące w moje imię i w faktografię historyczną" - napisał były prezydent w liście do wydawnictwa Zysk i Spółka, który opublikował także na swoim blogu.

Wałęsa żąda wycofania całego nakładu książki w ciągu 2 tygodni oraz przeprosin. Były prezydent argumentuje, że książka ma charakter paszkwilu i szkaluje jego osobę.

Jeśli jego roszczeniom nie stanie się zadość, zapowiada pozew sądowy. "Wejdę na drogę formalno-prawną w celu uzyskania wskazanego celu i stosownego zadośćuczynienia, w tym adekwatnego odszkodowania" - pisze Wałęsa.

Wydawnictwo zapowiedziało, że ustosunkuje się do żądań w poniedziałek, 30 grudnia. „Teraz mogę tylko powiedzieć, że Lech Wałęsa w swoim liście nie wskazał, w którym miejscu autor, dr Cenckiewicz miał, jego zdaniem, napisać nieprawdę. Nie widzę w tym momencie powodów by podejmować jakieś czynności związane z tą publikacją – powiedział tygodnikowi „Do Rzeczy” Tadeusz Zysk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Przypomne,ze Walesa wygral proces o znieslawienie z kims zkim kiedys wspolpracowal.
Ale nie chodzi o wygrana,o wyrok i uzasadnienie,cytatu nie podam bo z pamieci,ale brzmialo to mniej wiecej;"opisane fakty prawdziwe,ale Walesa ma prawo czuc sie tym obrazony".
Moj wniosek-nad czlowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Kamiński

Wesołych Świąt... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracujesz na korzyść układu , który niepodzielnie rządzi od 70 lat . Wałęsa jest tu wyłącznie marionetką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historia Lecha Wałęsy obrazuje historię 3RP. Dopóki nie zostanie wyjaśniona , dopóty nie warto nawet zastanawiać się gdzie planować swoją przyszłość. Bo pracując w Polsce, jesteś jedynie folwarcznym chłopem pańszczyźnianym .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z uporem wracam do lojalki podpisanej przez J.Kaczyńskiego.Teraz jest sposobność aby bezstronnie stwierdzić-lojalka jest prawdziwa czy nadal "fałszywa".Na Wałęsę znależli "kwity"a Kaczyński nadal czysty-mam wrażenie ,że żle szukają. !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...miejsce w Historii oraz Cenckiewicza w dupie...:) "

Słuszna uwaga - pan Cenckiewicz nie wejdzie do Historii świata, nawet w charakterze ... przyklejonego do wałęsowego obcasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwracam Państwu dyskutującym , a zwłaszcza pani Magdzie Wieczorek uwagę na fakt, że Lech Wałęsa ma w kieszeni Nobla, Wyrok Sądu Lustracyjnego, uznanie świata, miejsce w Historii oraz Cenckiewicza w dupie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenzor , osoba wytykająca komuś błędy , krytykująca !
To tak gwoli wyjaśnienia ...a o treści ani ani ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna pani Szychlińska proszę się zastanowić nad pojęciem "cenzor" bo znowu pisze pani bez sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna cenzorko
może jeden przykład , wybory do Trybunału Konstytucyjnego . Posłowie PiS w ciągu doby pojechali do Krakowa po " teczki " dwóch kandydatów . Teczki przygotował ówczesny IPN z Krakowa pod kierownictwem śp Kurtyki .
A że się zbłaźnili to inna sprawa.
O działalności Macierewicza nie wspomnę ilu ludzi oskarżył bezpodstawnie a podatnik płaci za niego odszkodowania . Bagatela 1,5 miliona zł .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.