Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa nie chce prywatyzacji Enei - napisał w tej sprawie do premiera

Lech Wałęsa wysłał do Donalda Tuska list z prośbą o nieprywatyzowanie Enei - jednej z największych w Polsce firm energetycznych.

Lech Wałęsa / Fot. MEDEF/Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 2.0.Enea - jedna z największych w Polsce spółek energetycznych ma zostać sprywatyzowana. Obecnie najpoważniejszą ofertę jej przejęcia przedstawia Electricite de France. Jak informuje serwis Gazetaprawna.pl, planom prywatyzacji polskiej firmy stanowczo sprzeciwia się Lech Wałęsa. Były prezydent napisał nawet w tej sprawie list do Donalda Tuska.

Nie jest jasne, jakie powody kierują Wałęsą. Niektórzy specjaliści sugerują, że chce on wesprzeć działania holdingu Jana Kulczyka, jednak przedstawiciele firmy twierdzą, iż nie kontaktowali się w tej sprawie z byłym prezydentem. Być może chodzi jedynie o chęć zatrzymania Enei w polskich rękach.

Kancelaria premiera na razie nie skomentowała sprawy listu.

Czytaj także:
Wałęsa wycofuje się z Europejskiego Centrum Solidarności
Wałęsa - Lech Kaczyński ponosi winę za katastrofę smoleńską

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

romek wesoły
  • romek wesoły
  • 04.03.2011 00:05

jeżeli 75 % społeczności nie osiągało progu 50% iq a obecnie jest dużo gorzej - to tłumaczy, że kiedyś
w takich, a nie innych okolicznościach sąsiedzi odebrali suwerenność ludom zamieszkuiącym ten teren
i podzieliły na trzy nierówne połowy
dziś plemiona oraz w większym stopniu ich tzw elity osiągnęły podobny status ale ue może uniemożliwić
ratunek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Wątróbka
  • Walery Wątróbka
  • 03.03.2011 22:02

Ciekawe czy Bolek coś wskóra . Czyżby przejrzał na oczy czy nadal ,,pomroczność jasna''. Boluś już nie ma co ratować wszystko twoi kolesie sprzedali i puścili Naród w skarpetkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jam walensa
  • jam walensa
  • 03.03.2011 21:49

a makarony malma juz nie smakują te od sb i od POLSKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mały kolejarz
  • mały kolejarz
  • 03.03.2011 19:30

mały Zbigniew jaką szkołę skończyłeś /TAKICH NÓMERÓW/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też bym chętnie pracował na państwowym,bo to i strajkować można ,do warszawy pojechać opony popalić .Fajnie by mogło być. Pomarzyć piękna rzecz, jest jednak małe ale ,pracuję w prywatnej firmie .W pracy często przebywam tydzień nie rozpaczam z tego powodu . Państwowe jest fajne lecz tylko dla zatrudnionych tam . Jeżeli chodzi o energertykę prywatne .Miałem do czynienia z państwową ,podłożyli lewe plomby powiedzieli że takie były zapłaciłem kare .potem dopiero w sądzie wygrałem i tak pieniędzy pomimo wyroku oddać nie chcieli dopiero interwencji posła się przestraszyli i oddali Prywatny by się bał TAKICH NÓMERÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
felicjan
  • felicjan
  • 03.03.2011 10:45

Wałęsa załatwił stocznie i robotników którymi posłużył się dla zdobycia własnej kariery których później olał!!!!! I taki osobnik próbuje jeszcze głos zabierać?????? Nie ma moralnego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
  • Jerzy
  • 03.03.2011 09:39

Akurat w tej sprawie (jednej z nielicznych) Wałęsa ma 100% racji. Enei nie należy prywatyzować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
CXCezar
  • CXCezar
  • 03.03.2011 09:18

Wałęsa pcha się wszędzie gdzie pachnie kasą,a to Nobla chce przechować a to zarządzać budżetem Egiptu.Ja osobiście radził bym mu sprywatyzować KK w Polsce ,kapucha duża,nieopodatkowana i po śmierci do nieba wejściem dla VIP-ów.Same plusy,zero ryzyka mohery kapuchę dostarczają nie żądając nic w zamian,jedynie za obiecaną fatamorganę po śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lew Borysowicz Dub
  • Lew Borysowicz Dub
  • 03.03.2011 09:12

Towarzysze. Sprywatyzujcie wreszcie Wałęsę.