Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: Nigdy więcej do Londynu!

Lech Wałęsa poskarżył się na swoim blogu na złośliwość pracowników londyńskiego lotniska Heathrow oraz opieszałość polskiej ambasady w Londynie. Zamiast odprawy VIP-owskiej na byłego prezydenta czekała odprawa rutynowa, podczas której - jak twierdzi - złośliwie przetrzepano jego bagaż. "Nigdy więcej do Londynu" napisał.

 / Fot. PolskapresseDo Londynu, Lech Wałęsa pojechał w piątek, w związku z brytyjską premierą filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Przyjęto go owacją na stojąco. Niestety, gorzej miała się sytuacja na lotnisku Heathrow. Zbulwersowany traktowaniem go, poskarżył się na służby oraz na polską ambasadę na swoim blogu.

O szczegółach piątkowej odprawy opowiedział też trójmiasto.gazeta.pl. Z relacji byłego prezydenta wynika, że przed wylotem wielokrotnie upewniał się, czy polska ambasada w Londynie zabezpieczyła mu VIP-owską odprawę na lotnisku. Zapewniony o takiej formie odprawy, Wałęsa nie spakował swojej walizki jakoś szczególnie, tylko, jak sam mówi: "tak wrzuciłem majtki, skarpetki jak leci”.

Po wylądowaniu w Londynie okazało się jednak, że Walęsę poddano rutynowej kontroli, ponieważ „nic nie było załatwione i jeszcze jakaś złośliwa zmiana strażników stanęła, która nie lubi Polaków”.

Wałęsa uznał, że złośliwie przetrzepano jego bagaż, wyciągając z niego „niepoukładane majtki, skarpetki, wszystkim pokazywali. Wstyd”. Jak napisał na mikroblogu został "kłamliwie i prowokacyjnie wystawiony przez Ambasadę Polską w Londynie".

W poniedziałek rano oświadczenie w tej sprawie wydała Ambasada RP w Londynie, informując, że „12 października w saloniku VIP na lotnisku Heathrow służby graniczne poprosiły Pana Prezydenta o poddanie się rutynowej kontroli bezpieczeństwa”.

Jak wyjaśnia ambasada, „osoba byłego prezydenta/premiera/ministra nie mieści się w kluczu osób, którym - według przepisów brytyjskich - przysługuje zwolnienie z kontroli granicznej przy wylocie". Ambasada zapewnia, że przed wizytą wystąpiła do brytyjskiego MSZ z wnioskiem o odstąpienie od kontroli, ale otrzymała na piśmie odpowiedź odmowną, z którą polemizować nie może, bo takie są przepisy brytyjskie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Głąby? Po prostu wykonywali swoją pracę. Wałęsa to nie święta krowa i jakby miał choć trochę ogłady to nie narzekałby na kontrolę. Nie powalili go na ziemię, nie wzieli go na rewizję osobistą, nie zakuli go i nie zaprowadzili do pokoju. A że Wałęsa myśli że jest jakimś półbogiem którego nie dotyczą przepisy to już jego problem.
Swoją drogą pan zna wszystkich noblistów? Wie pan jak teraz wygladają? Każdego spokojnie zostawiłby pan w swoim domu? Założe się, że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zasłaniają się przepisami. Głąby. To wymówka dla niedouczonych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anglicy przegięli ze swoją dokładnością. Przecież każdy uczeń odpowiednika liceum w Anglii powinien wiedzieć, kim jest noblista Wałęsa. Głąby i już.

Komentarz został ukrytyrozwiń

cyt: Do Londynu, Lech Wałęsa pojechał w piątek, w związku z brytyjską premierą filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Przyjęto go owacją na stojąco. Niestety, gorzej miała się sytuacja na lotnisku Heathrow.

Czyli, że, co? Przyjęto go owacją na leżąco i się obraził?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wałęsa potrafi być rozbrajający.
Gdyby nie własny wpis, pewnie nikt o sprawie by się nie dowiedział.
Bo i się nie dowiedział, przynajmniej do momentu wpisu na blogu, dzień po zajściu.

A tak mamy: "wyciągali z walizki te niepoukładane majtki, skarpetki, wszystkim pokazywali. Wstyd."

Oj wstyd, Panie Prezydencie, wstyd. Powinny przecież leżeć poukładane, jak w szafce kadeta ;)

P.S. Ocena całego zajścia, to zupełnie inny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Tomek Staszewski 15:31 :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2013 19:09

"Lech Wałęsa: Nigdy więcej do Londynu!"

Panie prezydencie! Londyn to miasto zboczeńców. Jeszcze się pan czegoś zarazi.
<śmiech>

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2013 18:33

Panie Arturze, co pan rozumie poprzez stwierdzenie "obelżywe traktowanie"?

"Potwarz dla wszystkich Polaków"
Hola, hola. Niech pan mówi za siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego samego dnia, tzn wczoraj rano, moich przyjaciół wyjeżdżających ode mnie niecka kontrola celna przetrzepała dokumentnie, kontrolując nawet książki i zaglądając w majtki. Kontrolowanym było bardzo głupio gdy wygrzebywali im z walizki rzeczy i czuli się nieswojo, tym bardziej, że nawet przepraszam nie usłyszeli i wszystkie rzeczy musieli sami upychać znów w walizki i torby.. Czyżby wczoraj była jakaś super akcja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ambasada RP informuje, że 12 października br. podczas odprawy paszportowej i granicznej Pana Prezydenta Lecha Wałęsy w saloniku VIP na lotnisku Heathrow służby graniczne poprosiły Pana Prezydenta o poddanie się rutynowej kontroli bezpieczeństwa."

Niech Wałęsa wreszcie zejdzie z cokołu na ziemię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.