Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa o politykach prawicy: "Nakręcają spiralę nienawiści"

Były wicepremier Leszek Balcerowicz, nawiązując do walki Solidarności" pod Sejmem, stwierdził, że była to szkodliwa agresja związkowców. Natomiast pierwszy szef tego związku, Lech Wałęsa powiedział, że tamte zajścia "budzą upiory i nakręcają spiralę nienawiści".

Do grona osób, które potępiają walczącą przed Sejmem w zeszłym tygodniu "Solidarność" dołączyli: pierwszy szef niezależnego samorządnego związku, Lech Wałęsa i były wicepremier, Leszek Balcerowicz. W ocenie Balcerowicza polska opozycja "udaje Greka", właściwie podwójnie gra Greka. Zachowuje się tak, "jak greccy politycy przed kryzysem". I udaje, że walczy w dobrym interesie ludzi.

Jako gość radia RFM FM, Leszek Balcerowicz m.in. powiedział – cytuje "Biznes Interia": "W Grecji też wielu chciało zmian, ale uniemożliwiły je agresywne związki zawodowe. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji w Polsce. Jakiekolwiek protesty w trakcie Euro 2012 byłyby w złym guście, a blokowanie imprez to już skrajne warcholstwo. Agresywne związki zawodowe są szkodliwe". Podkreślił, że jest przejęty i "zgorszony zachowaniem opozycji" i ma nadzieję, że "wyborcy odpowiednio ocenię tę destrukcję".

Ostrzej i konkretniej nazwał, walczącą w miniony piątek NSZZ "Solidarność" pod Sejmem, legendarny przywódca Lech Wałęsa. W felietonie dla tygodnika "Wprost" oświadczył, że dzisiaj musi się "mocno wypowiedzieć" o "Solidarności". Uważa, iż w czasie, kiedy "robi się niebezpiecznie", ma prawo ganić i mówić, co myśli. Podkreśla: "Nie wolno łamać prawa i Piotr Duda, organizując takie formy protestu jak blokada Sejmu Rzeczypospolitej, idzie w złą stronę" – czytamy we Wprost24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Najbardziej merytoryczne wystąpienie kilka dni wcześniej miał na temat systemu emerytalnego właśnie przewodniczący P.Duda,gdy uzasadniał,dlaczego o tak ważnej dla Polaków sprawie naród zdecydowałby w referendum.Premier nazwał go wówczas z trybuny sejmowej pętakiem,co także jest niebywałym skandalem i drwiną z dużej części narodu.
Sejm to reprezentanci suwerena,jakim jest naród i przed tym narodem odpowiadają.W imieniu narodu władzę sprawują,a nie wbrew niemu!
Decyzja o nie wpuszceniu związkowców na galerię,to wyraz wyjątkowej buty i arogancji władzy ustawodawczej do całego swiata pracy!
Co to za władza,która zamyka się przed przedstawicielami swych obywateli?!Władza,pochodząca z nadania demosu,lekceważy tych,w czyim imieniu władzę sprawuje.A co jeszcze bardziej niepokoi to fakt,że ten niebywały skandal media przykryły,rozdmuchując do granic absurdu fakt,że oburzeni związkowcy przez godzinę nie chcieli wypuścić poza teren Sejmu dzielnych przedstawicieli narodu,spieszących na sielski weekend...

http://mypis.pl/blogi/4583-baltowcom/wpisy/4503-zamach-solidarnosci-na-wladze

Oszczędź waść wstydu i... jedź na ryby już teraz!

http://baltow.salon24.pl/417963,palowac-ich-czyli-jak-walesa-wypial-sie-na-solidarnosc

http://baltow.salon24.pl/posts/

HOME - http://www.baltow.com . . . http://www.baltow.cba.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 21.05.2012 10:28

Czy ta swinia BOLEK nie zamknie tej swojej tlustej mordy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
stenia
 • stenia
 • 21.05.2012 09:02

@bombka 21:30 Cybruch wygląda całkiem dobrze i czego ch..ju od niego chcesz ? Ma sobie zrobić zdjęcie od dupy strony ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 21.05.2012 08:00

Tępy Bolek nie może znieść, że Duda zapowiada się na dużo lepszego szefa Związku od Wałęsy i to jest przyczyną jego ostrych wypowiedzi. Wałęsa z podłości i głupoty słynie od dawna i nie udajmy, że tego nie wiemy. Wałęsa jak PZPR uwierzył w swoją propagandę i geniusz, co jest zgubne w skutkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 20.05.2012 21:30

Cybruch, na tym zdjęciu wyglądasz jak potomek ubola. Czy to może twój dziadek u progu ubeckiej kariery?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 20.05.2012 17:06

@ energetyk , chyba ciebie prąd popieścił Jedni ratują Polskę drudzy walą populizm .

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek informatyk
 • bolek informatyk
 • 20.05.2012 16:16

Panie kup pan majtki swojej córce-nieładnie z goła dupą chodzic żal mi p Danki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antoni kubica
 • antoni kubica
 • 20.05.2012 15:18

Co to,znowu "mędrzec"przemówił?Kto chce niech go słucha iogląda,przecież ten osioł powinien być trzymany w klatce w obwoźnym zoo.Pomyśleć że dałem się nabrać i głosowałem na niego w wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
 • ujokot
 • 20.05.2012 14:23

tusk juz tak dlugo rzadz dobrze bo ma wybitnych doradcow.miedzy innymi walese

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 20.05.2012 13:37

TW Bolek znów nadaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.