Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa o prezydenckim zaproszeniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 12:49

Lech Wałęsa nie wierzy w to, że Lech Kaczyński bezinteresownie zaprasza go na wspólne obchody 30-tej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych - powiedział Radiu Gdańsk były prezydent Lech Wałęsa.

Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost" wyraził nadzieję, że gdańskie obchody będą przebiegać "ponad wszelkimi podziałami". Kaczyński podkreślił także, że liczy na obecność Lecha Wałęsy podczas tych uroczystości.

Lech Wałęsa nie wierzy w dobre intencje obecnego prezydenta i uważa, że tego typu wypowiedzi mają poprawić jego wizerunek, w czym legendarny przywódca Solidarności nie zamierza pomagać. Wałęsa nazwał zapowiedź Lecha Kaczyńskiego "ohydną grą".

Wałęsa podkreślił, że gdyby prezydent Kaczyński miał czyste intencje, zaproponowałby Wałęsie wspólne świętowanie podczas czerwcowych uroczystości. Były prezydent zdradził również, że przygotuje odpowiedź na zaproszenie prezydenta i w odpowiednim czasie ją upubliczni.

Lech Wałęsa nie wykluczył jednak, że nie weźmie udziału w uroczystościach, jeśli taka propozycja padnie od głowy państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.