Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa o rewolucji - patriota czy hipokryta?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-25 15:19

Dzisiaj zauważyłem na jednym z portali internetowych wypowiedź Lecha Wałęsy na temat przemarszu Polaków w Warszawie. Ciężko mi przemilczeć tę wypowiedź, która wywołała zażenowanie. To wszak działacz dawnej Solidarności i eksprezydent...

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak (L), b. prezydent Lech Wałęsa (C) i b. premier Jerzy Buzek (P) wzięli udział w II Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 24 bm. w Katowicach. / Fot. PAP/Andrzej GrygielZabolała mnie wypowiedź Lecha Wałęsy, który w wywiadzie powiedział:

"Do czego Polska ma się budzić? Do rewolucji?! (...) Apeluję do tej pisowsko-toruńsko-związkowej koalicji: "Obudźcie się do porządnej pracy, do budowy Polski i do łączenia ludzi". Dość grania wiarą, dość podjudzania ludzi przeciw sobie!"

Z punktu widzenia zwykłego człowieka jest to niczym innym jak obelgą uderzającą w najbiedniejszych. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy kryzys wyciska piętno na szarym człowieku, w ogóle nie powinno się używać takich słów, nie wspominając już o byłej władzy. Ciągły wzrost cen i pogorszenie się życia Polaków zmusza obywateli do protestowania przeciwko wszystkiemu złemu, co wprowadza władza.

Eksprezydent, który chce powiedzieć narodowi, że praca społeczeństwa nie jest zadowalająca lub wiara w lepszą przyszłość nie jest potrzebna, tworzy sobie niekorzystny obraz. Wydaje mi się, że takie słowa powinny być krytykowane po samych ich wypowiedzeniu. Przydałoby się przerosić obywateli polskich za krytykę w ich kierunku.

Polsce potrzeba odświeżenia i pewnego rodzaju rewolucji. Kraj, w którym wzrasta imigracja nie jest krajem w którym chcielibyśmy mieszkać. Liczne zaniechania rządu i ciągłe utrudnianie życia ludziom, a przede wszystkim młodym zmusza do wyjazdów tam gdzie jest lepiej i żyje się łatwiej.

Kiedyś walczący, niestety dziś bierny i niepoważny pan Wałęsa zapomina też o prostych sprawach w których mają olbrzymie znaczenie zwykli ludzie. Mam oczywiście na myśli wybór Wałęsy na prezydenta lub robienie zakupów w sklepach takich jak: Biedronka - Jeronimo Martins, z którymi Pan Wałęsa jest ściśle związany.

Polityka byłego prezydenta i jego wypowiedzi, niestety, nigdy nie należały do kreatywnych i przemyślanych, czego wzór mamy kilka linijek wyżej. Niestety muszę napisać, że obraz byłego Prezydenta RP staje się coraz gorszy i u Polaków rodzi niechęć i politowanie.

Panie Wałęso apeluję o poprawę, szczyptę obycia językowego i odrobinę rozsądku, co może pewnie delikatnie poprawić Pana wizerunek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Mirek K
  • Mirek K
  • 26.09.2012 10:34

Wałęsa to skompromitowany i rozdział już zamknięty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 26.09.2012 10:32

Tercjak" Bochaterze" - pokaż facjatę -też jesteś anonimowy. Też taki bochater przez C h....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"@ fujara -- Wałęsa jest takie intelektualne zero jak ty - taka pospolita fujara!! @Mirek K

No-popatrz,popatrz,-geniusz,-na takim poziomie zna litery,tylko jeszcze nie umie się zarejestrować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2012 10:05

Panie Romanie, ma Pan dużo racji. Szkoda czasu ale nie potrafię zachować neutralności, gdy czytam takie słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2012 09:15

Panie Ryszardzie, bardziej widzę, a nie słyszę w tym przypadku. Nie będę już tłumaczył o co chodzi w obronie wolnych mediów... Platformersi - myślcie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ludzie, którzy będą na przemarszu, to nie tylko działacze partii politycznych. Będą też to zwykli ludzie, którzy z polityką nie mają nic wspólnego"

Czy słyszysz sam siebie? i rozumiesz to co piszesz?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niestety muszę napisać, że obraz byłego Prezydenta RP staje się coraz gorszy i u Polaków rodzi niechęć i politowanie."

Których Polaków masz na myśli-tych "jedynie prawdziwych"-czy normalnych?.

Lechowi Wałęsie do pięt nie sięgają najlepsi z tych,któży Cię ogłupili.-jego jest również zasługą między innymi,że możesz uczestniczyć w legalnych-choć bzdurnych pikietach i demonstracjach,a także publicznie wypisywać dyrdymały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.09.2012 08:22

Ludzie, którzy będą na przemarszu, to nie tylko działacze partii politycznych. Będą też to zwykli ludzie, którzy z polityką nie mają nic wspólnego. Przemarsz to manifestacja przeciwko temu co się dzieje w rządzie i jak odczuwają to najbiedniejsi(co to obchodzi zamożnych ludzi). W roli wytłumaczenia intelekt Pana Wałęsy wyszedł na światło dzienne, kiedy chciał Kwaśniewskiemu podawać nogę, a nie rękę i wiele innych sytuacji związanych właśnie z tym człowiekiem. Nie jest dla mnie autorytetem i nigdy nie był...

Komentarz został ukrytyrozwiń
fujara
  • fujara
  • 26.09.2012 06:13

Prezydent Walesa nie jest bogaty finansowo by o nim pisac ze jest bogaty.Bogaci sa inni.Prezydent Walesa jest bogaty intelektualnie.Tego bogactwa zazdroszcza Mu hierarchowie koalicji partii PIS i Torunia.Jego przewidywania Jego kunszt wyszly nam wszystkim na zdrowie.Francja miala jednego Napoleona my mamy jednego Walese

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 26.09.2012 05:56

Panie Łytżwa, przczytał pan pierwsz, wytłuszczone zdanie z zacytowanego przez pana artykułu?
Chyba nie, stad te insynuacje.
Dla rzetelności ja ten fragnment zacytuję:
''Sieć handlowa Biedronka będzie współpracować z Fundacją Instytut Lecha Wałęsy. Niewykluczone, że sieć sklepów będzie wspierać finansowo działania Lecha Wałęsy i działania charytatywne wspierane przez byłego prezydenta. ''.

Widzi pan różnicę?
Na czym się Wałęsa wzbogacił? Ten pana płaczliwy tekst sfrustrowanego nieudanym życiem ''obywatela'' jest śmieszny. Każdy, w każdym kraju na świecie mógłby go napisać i twierdzić, że powinno być lepiej. Polityka i rządzenie tak ma, ktoś ma a ktos nie.
Najbardziej mnie bawi, że każdy narzekający zapomina, że często to państwo zabiera mu np. podatki, aby dać tym co as słabsi.
Po panu widać wyraźnie, że na leży pan do kategorii, państwo powinno mi dać ( bo państwo to rządzący politycy) a innym zabrać, to będzie uczciwe. Żenada.
Jednym słowem bełkot okraszony insynuacjami. Przykre.