Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa oburzony reklamą wody ks. Jankowskiego

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-09 13:12

Reklama wody mineralnej "Jankowski" ma być kręcona na terenie Stoczni Gdańsk. W roli głównej wystąpi ksiądz prałat Henryk Jankowski. – Co za czasy, pakuję się i wyjeżdżam – zareagował na tę wieść Lech Wałęsa.

Były prezydent i bliski przyjaciel ks. Jankowskiego Lech Wałęsa jest oburzony takim pomysłem. - Ksiądz to święta osoba. Nie przystoi jej udział w reklamie - mówi były prezydent. A reklama wody, która już za tydzień pojawi się na sklepowych półkach, ma być emitowana na antenie Telewizji Trwam ojca Tadeusza Rydzyka.

– Pakuję się i wyjeżdżam. Co za czasy, w których przyszło nam żyć – zareagował Lech Wałęsa na wiadomość, że telewizyjna reklama wody "Jankowski" ma być kręcona między innymi na terenie Stoczni Gdańskiej. Lech Wałęsa odmówił wzięcia udziału między innymi w reklamie pizzy, za którą mógł zarobić pół miliona dolarów. Swoją twarzą nie firmowałby wódki. - Nie zgoliłbym też wąsów dla pieniędzy - przyznaje. Z kolei Roman Gałęzewski, przewodniczący stoczniowej "Solidarności", popiera przedsięwzięcie ze względu na jego szczytny cel. Część dochodu ze sprzedaży wody zasili budowę bursztynowego ołtarza.

Co ciekawe, na terenie Stoczni Gdańskiej przez 40 lat funkcjonowała rozlewnia wody. - Mamy tu aż pięć ujęć wody o najwyższym gatunku, kiedyś była ona sprzedawana między innymi do Stoczni Remontowej - przyznaje Gałęzewski.
Katarzyna Gruszczyńska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Co za czasy, pakuję się i wyjeżdżam – zareagował na tę wieść Lech Wałęsa." - ja tak pomyślałem, gdy zobaczyłem w TV całą śmietankę towarzyską SLD na urodzinach LW...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego mielibyśmy pluć na Wita Stwosza? Byśmy go polali reklamowaną wodą. Czekam na święconą wodę gazowaną i mineralną... Może ks. Henryk przeczyta mnie tutaj?

Komentarz został ukrytyrozwiń

na Wita Stworza tez byscie pluli :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

bursztynowy oltarz?a nie lepiej byloby diamentowe kola do BMW,czy Rolls'a...albo jeszcze lepiej pokryc wnetrze kosciola moherowym dywanikiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczytny cel? A jaka część dochodu zasili budowę bursztynowego ołtarza? Może to chore, ale czasy mamy takie, że nie umiem pozbyć się podejrzenia, że nie tylko o ołtarz chodzi. Zresztą sam ołtarz to pomnik ks.Jankowskiego.Widzę w tym jego skłonności do przesady, do luksusu, do przepychu i nie jestem pewna, czy to przystoi księdzu. Zwłaszcza, gdy tyle rodzin w Polsce żyje na granicy ubóstwa. Skromniejszy, choć piękny ołtarz nie jest gorszy od bogatego, drogiego ponad miarę i możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.