Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa odebrał tytuł Honorowego Obywatela Szczecina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-20 13:29

Laudację na cześć laureata wygłosił były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz współpracownik Wałęsy, Andrzej Milczanowski. Podkreślił w niej, że droga Lecha Wałęsa była nieustanną walką, ponoszeniem odpowiedzialności za społeczeństwo, "Solidarność" i Polskę. Andrzej Milczanowski dodał, że Wałęsa miał i wciąż ma oponentów, także należących do obozu "Solidarności".

Lech Wałęsa, odbierając tytuł Honorowego Obywatela, podkreślał problemy przed jakimi stoi zjednoczona Europa. Lech Wałęsa, który jest członkiem "Rady Mędrców" Unii Europejskiej, przestrzegł przed partykularyzmem i brakiem wartości w życiu publicznym.

Prezydent Wałęsa zadał także pytanie o demokrację. Wspomniał przy tym między innymi spór o traktat lizboński. Podkreślał, że na kłótnie w Europie był czas kiedy były w niej granice, nie dziś. Podkreślał także, jak ważny jest udział każdego Polaka w życiu państwa i Europy. Przytoczył przy tym sondaże z których wynika, że tylko co dziesiąty Polak ma zamiar wziąć udział w najbliższych wyborach.

Szczecińscy radni przyznali Lechowi Wałęsie tytuł Honorowego Obywatela podczas sesji we wrześniu ubiegłego roku. Zdecydowali o tym radni Platformy Obywatelskiej, radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali wtedy przeciw, a radni SLD wstrzymali się od głosu.

Lech Wałęsa w Szczecinie spędzi dwa dni. Po sesji złoży kwiaty pod pomnikiem Ofiar Grudnia '70, wieczorem weźmie udział w debacie podczas Tygodnia Społecznego u ojców Dominikanów, a jutro wygłosi wykład na Uniwersytecie Szczecińskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.