Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa opublikował w internecie tajne dokumenty

Lech Wałęsa opublikował na swojej stronie internetowej utajnione notki UOP z 1990 r. "A co, niby prezydent nie ma prawa zapoznawać się z takimi dokumentami?" - mówi były prezydent.

 / Fot. PolskapresseDokumenty dotyczą zakupu, na podstawie spreparowanych dokumentów, działki letniskowej w Zdunowicach przez Służbę Bezpieczeństwa. Działka sąsiadowała z posiadłością byłego prezydenta.

Były naczelnik elitarnego Wydziału Studiów i Analiz SB w Gdańsku, mjr Jerzy Frączkowski, poinformował o tej akcji Urząd Ochrony Państwa po upadku komunizmu. Jednak notatki są dalej
tajne, a ich upublicznienie jest naruszeniem przepisów. Zgodnie z prawem powinny leżeć w archiwum Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak ustaliła " Rzeczpospolita" na podstawie katalogów Instytutu Pamięci Narodowej, w archiwum IPN nie ma kopii tych notek. Tymczasem skany, które umieścił na stronie mojageneracja.pl/1980 Lech Wałęsa wyglądają jakby były zrobione z oryginalnych dokumentów.

Były prezydent nie chciał rozmawiać z dziennikarzami o legalności jego działań. Nie ukrywał, że zapoznał się z tymi dokumentami jeszcze kiedy był prezydentem. Były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski twierdzi, że wielokrotnie alarmował organy ścigania o tym, że Lech Wałęsa nielegalnie posiada dokumenty, w których posiadanie wszedł gdy był prezydentem.

Czytaj także:
Lech Wałęsa w wersji heavy metal
Wódka Wałęsa do nabycia w Meksyku
Czy Wałęsa junior przeskoczy... przepisy?
Rzym: Wałęsa wygwizdany przez polskich uczestników zjazdu partii Libertas

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 21.12.2010 13:54

DZIAŁKA BYŁA ZAKUPIONA PRZEZ UBEKÓW W CELU ZAPEWNIENIA STAŁEJ OCHRONY I KONTROLI NAD TW BOLKIEM.MIETEK KAPCIOWY TEZ BYŁ AGENTEM WSI.Tzw; PILNUJĄCYM INTERESÓW WSI.DO KOŃCA WASZEGO PODŁEGO ŻYCIA, JESTEŚCIE ZDANI NA TAJNE SŁUŻBY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały czas 100 milionów? A odsetki za zwłokę?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo odkrywcze... Zdaje się Wprost lub Newsweek (choć mogę się mylić) pisał o tej sprawie kilka lat temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm...teraz mówi o teczkach, a sam przyczynił się do upadku rządu Olszewskiego gdy ten ujawnił teczki...bo to była sterta bzdur...na szczęście nigdy nie wierzyłem Lechowi Wałęsie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.