Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa opublikował w internecie tajne dokumenty

Lech Wałęsa opublikował na swojej stronie internetowej utajnione notki UOP z 1990 r. "A co, niby prezydent nie ma prawa zapoznawać się z takimi dokumentami?" - mówi były prezydent.

 / Fot. PolskapresseDokumenty dotyczą zakupu, na podstawie spreparowanych dokumentów, działki letniskowej w Zdunowicach przez Służbę Bezpieczeństwa. Działka sąsiadowała z posiadłością byłego prezydenta.

Były naczelnik elitarnego Wydziału Studiów i Analiz SB w Gdańsku, mjr Jerzy Frączkowski, poinformował o tej akcji Urząd Ochrony Państwa po upadku komunizmu. Jednak notatki są dalej
tajne, a ich upublicznienie jest naruszeniem przepisów. Zgodnie z prawem powinny leżeć w archiwum Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak ustaliła " Rzeczpospolita" na podstawie katalogów Instytutu Pamięci Narodowej, w archiwum IPN nie ma kopii tych notek. Tymczasem skany, które umieścił na stronie mojageneracja.pl/1980 Lech Wałęsa wyglądają jakby były zrobione z oryginalnych dokumentów.

Były prezydent nie chciał rozmawiać z dziennikarzami o legalności jego działań. Nie ukrywał, że zapoznał się z tymi dokumentami jeszcze kiedy był prezydentem. Były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski twierdzi, że wielokrotnie alarmował organy ścigania o tym, że Lech Wałęsa nielegalnie posiada dokumenty, w których posiadanie wszedł gdy był prezydentem.

Czytaj także:
Lech Wałęsa w wersji heavy metal
Wódka Wałęsa do nabycia w Meksyku
Czy Wałęsa junior przeskoczy... przepisy?
Rzym: Wałęsa wygwizdany przez polskich uczestników zjazdu partii Libertas

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 21.12.2010 13:54

DZIAŁKA BYŁA ZAKUPIONA PRZEZ UBEKÓW W CELU ZAPEWNIENIA STAŁEJ OCHRONY I KONTROLI NAD TW BOLKIEM.MIETEK KAPCIOWY TEZ BYŁ AGENTEM WSI.Tzw; PILNUJĄCYM INTERESÓW WSI.DO KOŃCA WASZEGO PODŁEGO ŻYCIA, JESTEŚCIE ZDANI NA TAJNE SŁUŻBY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały czas 100 milionów? A odsetki za zwłokę?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo odkrywcze... Zdaje się Wprost lub Newsweek (choć mogę się mylić) pisał o tej sprawie kilka lat temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm...teraz mówi o teczkach, a sam przyczynił się do upadku rządu Olszewskiego gdy ten ujawnił teczki...bo to była sterta bzdur...na szczęście nigdy nie wierzyłem Lechowi Wałęsie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.