Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: Pałowałbym związkowców, z przewodniczącym na czele

"Gdybym był na miejscu Tuska dałby polecenie spałować, oddać za to, władzę trzeba szanować" - stwierdził Lech Wałęsa po piątkowych protestach "Solidarności" pod Sejmem.

 / Fot. Zureks/CC 2.0W programie Moniki Olejnik w Radiu Zet, Lech Wałęsa mówił o piątkowych protestach związkowców. Na pytanie, czy pałowałby członków Solidarności, były prezydent odpowiedział: "Tak, z przewodniczącym na czele. Pierwszego bym, jak byłbym komendantem albo premierem wyszedł z pałą i go spałował, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce".

Lech Wałęsa twierdzi też, że protestujący nie mają prawa do takiej demonstracji, powinna być ona w "formie". Były prezydent porównuje także działaczy Solidarności do "cywil bandy".

Legendarny działacz Solidarności odniósł się także do słów posła Stefana Niesiołowskiego, który obraził w sejmie dziennikarkę: "[...] bardzo lubię Niesiołowskiego, szanuję za jego przeszłość i w ogóle i nawet za obecną działalność, ale tu musi jeszcze trochę potrenować żeby być, no jednak panować nad sobą" - mówił były prezydent.

Lech Wałęsa użył określenia "małpie nie daje się brzytwy" w odniesieniu do zablokowania telewizji Trwam koncesji na nadawanie swojego programu na multipleksie cyfrowym.

"Tylko gdzie oni byli, jak walczyliśmy o wolną Polskę i patriotycznie walczyliśmy, to ich nie było a gdzie był ten największy, z Torunia w tamtym czasie? Nie wiem, gdzieś w Niemczech był, nie wiem, na kursach, czy na czym, a dzisiaj bohatera gra!" - tak o ojcu Rydzyku mówi znany polityk.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Walesa to zdrajca sprzedał się za kilka srebrników jak Judasz tacy ludzie to nic dobrego wyniósł się na plecach robotników a teraz ich olewa, ciekawe co robi teraz jego kompan Wachowski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 17.05.2012 17:43

Nauki towarzysza generała nie poszły w las.Walentynowicz miała rację .Wałęsa to wtyczka SB.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spałować to trochę za mocne słowo , ale Lech Wałesa zawsze miał taki język więc trzeba mu wybaczyć. Natomiast napewno należało umożliwić wyjście posłom z sejmu przy użyciu armatek wodnych .Proponuję zablokować wyjścia z wszystkich placówek PIS-u przez tych którym nie udpowiada polityka PIS-u prorydzykowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
  • bolek
  • 16.05.2012 12:56

solidarnosc byla za czasow walesy.dzisiaj to sa rozrabiacz awanturnicy smierdzirobotki.walkowac ich na nic innego nie zasluza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Białek
  • Michał Białek
  • 16.05.2012 12:13

Lech Wałęsa - największy bohater wojenny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Malutki
  • Malutki
  • 16.05.2012 12:02

Sensownie mówi, piwo mu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.