Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: Połączcie Polskę i Niemcy. Czas na nowy porządek świata

Lech Wałęsa w wywiadzie dla rosysjkiej agencji ITAR-TASS stwierdził, że ONZ i NATO to idee "starego świata", nieprzystające do współczesności. "Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo. Czas stworzyć nowy porządek świata" - powiedział były prezydent.

Sonda

Połączenie Polski i Niemiec to dobry pomysł?

 / Fot. Archiwum PolskapresseLech Wałęsa uważa, że Rada Europy, ONZ i NATO to struktury starego świata, nieprzystające do współczesności, która wymaga nowych struktur.

Były prezydent, w rozmowie z dziennikarzem rosyjskiej agencji ITAR-TASS, przypomniał dokonania Solidarności i stwierdził, że to jego walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec - podaje Polskie Radio. Teraz, według Wałęsy, przyszedł czas, w którym należy wykonać kolejny krok i zjednoczyć Polskę i Niemcy.

Czytaj także: Lech Wałęsa potomkiem szkockiego bohatera narodowego?

"Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa" - mówił.

Lech Wałęsa wypowiedział się także na temat stosunków polsko-rosyjskich, które według nie niego, nie są najlepsze. I nie będą takie, dopóki wszystkie problemy przeszłości nie zostaną raz na zawsze wyjaśnione. "Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi" - powiedział.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Zero szans. Rosja, Chiny i USA nie potrafią dogadać się w ONZ, a chcesz żeby w ciągu 80 lat dogadały się wszystkie państwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, Stany Zjednoczone Planety Ziemia.
Będę, Może nie za mojego życia, ale za Twojego to całkiem realne. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak uważasz Basiu.
Dla mnie, jeśli powstanie takie coś, to III wojna światowa gwarantowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robercie, nie pod jedną flaga, a pod wszystkimi flagami na jednej dużej. ;))) Tak uważam, że jest taka szansa. Powoli do niej dojrzewają wszystkie narody i państwa. Trochę jedni ( ci z północy) się buntują, inaczej mówiąc mają wątpliwości, że będą pracować na tych z południa... ale mimo tego szanse są, ponieważ konieczność się zbliża. Właśnie w UNO się dyskutuje, a w listopadzie będzie arcyciekawa Międzyn. Konf. w Warszawie...
Pozdrawiam i trzymam kciuki by wreszcie powstał Rząd Planety Ziemia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok ok... ale wspólne decyzje i działania to nie jedno państwo... od tego są organizacje międzynarodowe..., w większości zresztą nieskuteczne. ONZ to przeżytek, nie wiadomo co będzie z UE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wałęsa znowu odpłynął. Człowiek z który nie czytania książek zrobił zaletę wypowiada się w kwestiach wymagających ogromnej wiedzy historycznej. Zgadzam się z p.Łukaszem co do tendencji separatystycznych. Barbaro naprawdę uważasz że istnieje choć cień szansy na faktyczne zjednoczenie państw Europy pod jedną flagą? Nie tak dawno wszak mieliśmy wojnę na Bałkanach o państwowość byłych republik Jugosławii. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Magdo, przebacz, zjadłam literkę w Twoim imieniu a na dodatek wpisałam przeprosiny pod innym artem. kompletna gapa jestem...Przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mado, o konieczności wspólnych decyzji, o konieczności współdziałania, o konieczności zrozumienia, że jesteśmy na jednej wspólnej łodzi, że interesy i cele są wspólne. Zapytasz jakie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu -. Co kiedyś było absolutnie nie do pomyślenia dziś jest możliwe a nawet konieczne kolejnością rzeczy.-o jakiej konieczności mówisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, że przystąpienie do Unii Europejskiej było rezygnacją z jakiejś cząstki własnej suwerennosci.
Generalnie jednak widzę tendencję do dzielenia się państw niż do scalania.
To są dwie różne sprawy. Czym innym jest przystapienie do związku państwa, a czym innym szukanie własnej suwerenności, tożsamości poprzez secesję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.