Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa przegrał proces z Krzysztofem Wyszkowskim

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2010-08-31 15:54

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał we wtorek, że b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, zarzucając Lechowi Wałęsie współpracę z SB, nie naruszył dóbr osobistych b. prezydenta.

 / Fot. DBTym samym sąd oddalił powództwo Wałęsy przeciw Wyszkowskiemu.
Sąd uznał, że nie przesądza istnienia faktów historycznych, co do których istnieje spór. Podkreślił jedynie, że wypowiedź Wyszkowskiego była częścią większej dyskusji.

Sprawa dotyczy telewizyjnej wypowiedzi Wyszkowskiego z 16 listopada 2005 r. o domniemanej agenturalnej przeszłości b. prezydenta.

W tym samym dniu Wałęsa otrzymał od Instytutu Pamięci Narodowej status pokrzywdzonego. Zapowiedział wówczas, że będzie od tego momentu pozywał do sądu osoby, które nadal będą twierdzić, iż był on agentem służb specjalnych PRL.

W sali sądowej nie ma ani Wałęsy, ani Wyszkowskiego; reprezentują ich pełnomocnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sąd tłumacząc swoją decyzje powiedział, że Lech Wałęsa jest osobą publiczną i może być narażony na szykanowanie jego nazwiska, z czym powinien się liczyć... Wcześniej IPN przyznał Wałęsie status pokrzywdzonego... i tu pojawia się moje pytanie: czy osobie publicznej należy się mniejszy szacunek?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian
  • Marian
  • 31.08.2010 16:30

Polską rządzili i rządzą dalej agenci i już wiadomo dlaczego w Polsce wracamy do epoki FEUDALIZMU i rządów burżuazyjnych. "Solidarność" powinna wreszcie potrząsnąć całym tym towarzystwem które na ludzkiej krzywdzie dochapało się do koryt i ani myśli się od nich oderwać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.