Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: To nie ta sama Solidarność

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-01 17:48

"Nie mogę patrzeć na to, jak Solidarność zamiast dalej być związkiem zawodowym, zaczyna zajmować się obalaniem władzy. Oni chcą budować swoje kariery polityczne, a cierpi na tym związek" - twierdzi Lech Wałęsa.

31 sierpnia to ta chwila, kiedy powracamy do obrazów z tamtej pamiętnej chwili. Każdy z nas widzi jak zmienia się czas, świat i epoka, lecz przesłanie z tamtego okresu ciągle zostaje to samo.
W związku z idącymi zmianami inaczej też powinien się zachowywać związek, który nie ma już obowiązku obalania władzy. Ten związek ma być solidarny, a nie polityczny.

Były prezydent mówi "NIE" obecnej sytuacji, czyli zaciąganiu Solidarności w sprawy polityczne. Dodaje, że ludzie pracy i Ci bez pracy pozostają na uboczu niezauważalni przez guru. Obecnie każdy widzi sytuację w której najważniejsze czynniki to zadyma i efektowne wejścia polityków. Wiadomo nie od dziś, że rzadko spotykamy się ze sprzeciwem, który jest ustawiony zgodnie z polskim prawem.

Wiarygodność tego związku zawodowego jest zachwiana od pewnego czasu gdyż jej członkowie służą jako trampolina, która wybija polityków na pierwsze miejsca na listach wyborczych. Według Lecha Wałęsy "Solidarność" podcina gałąź na której sama siedzi i przez to nie widać działalności tak dużej ilości młodych ludzi o jakiej by każdy myślał.
"Z roku na rok jest coraz większy odpływ członków" - powiedział dla
Wirtualnej Polski Lech Wałęsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.