Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: - W internecie jest za duży rozrzut, od przedszkola do Opola....

Współautorzy: Tomasz Kowalski

Dziennikarze obywatelscy Wiadomości24.pl przeprowadzili wywiad z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Pretekstem była premiera jego nowej książki pt. „Droga do prawdy”. Wiadomości24.pl jako jeden z patronów medialnych książki postanowiły zbierać wypowiedzi, wspomnienia Polaków o ich spotkaniach z Lechem Wałęsą. Wśród tych, którzy je nadeślą wybierzemy 10 osób, którym prześlemy książki z autografem laureata Nagrody Nobla.

 / Fot. Tomasz StaszewskiW czwartek 23 października dzięki pomocy Świata Książki i uprzejmości Wirtualnej Polski (nagranie odbyło się tuż po czacie z internautami w siedzibie portalu), zyskaliśmy możliwość przeprowadzenia przez dziennikarzy obywatelskich wywiadu (tak jak niedawno z Tomaszem Lisem) z prezydentem Wałęsą. Ponieważ laureat Pokojowej Nagrody Nobla jest niezwykle zajętym człowiekiem, wywiad nie trwał na tyle długo, byśmy zdążyli zadać wszystkie pytania. Przez kilkadziesiąt minut zdołaliśmy się jednak sporo dowiedzieć. Niebawem zamieścimy pełny zapis wideo z wywiadu, na razie prezentujemy tylko trailer i kilka zdjęć, zrobionych przez jednego z uczestników wywiadu, Tomka Staszewskiego.

Prezydent Lech Wałęsa odpowiadał też na pytania Pawła Nowackiego, redaktora naczelnego Wiadomości24.pl / Fot. Tomasz StaszewskiByły prezydent jest osobowością niezwykle barwną, interesującą. Książka "Droga do prawdy" wydana przez Świat Książki to m.in. zbiór opinii VIP–ów o ich spotkaniach z Wałęsą. W naszym serwisie chcemy zbierać wypowiedzi o byłym prezydencie, laureacie Nagrody Nobla, prostym elektryku, który kiedyś skoczył przez płot w Stoczni Gdańskiej.

Czekamy na wasze wspomnienia, zdjęcia, nagrania. Z różnych okresów, miejsc, spotkań prywatnych (może ktoś miał okazję taką odbyć?) czy wieców podczas, których przemawiał Wałęsa jako przewodniczący Solidarności czy jako prezydent RP. Teksty, nagrania czy galerie fotograficzne proszę kierujcie do poddziału Opinie w dziale Moje Trzy Grosze; jako pierwszy tag proszę wpisać Lech Wałęsa. Wśród Autorów rozlosujemy 10 książek z autografem Lecha Wałęsy!
Znasz kogoś kto mógłby też napisać? Zawiadom go o naszej akcji. Może gdy zbierze się takich wspomnień więcej powstanie druga edycja książki? / Fot. Tomasz Staszewski

***
Były prezydent pisze w książce m.in. - Nie wiem, kiedy zostałem politykiem. Trochę musiałem nim być przed żoną, kiedy musiałem zagrać taktycznie, żeby z domu wyskoczyć i zająć się konspiracją, i to tak, żeby nie musiała się zamartwiać, chociaż i tak swoje wiedziała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Nie żałuję, że nigdy Wałęsy nie spotkałem. Pewnie dlatego, że negatywnie oceniam jego działalność po roku 1990. Kiedy trzeba było nieść pomoc zwalnianym pracownikom i skutecznie blokować neoliberalne reformy Balcerowicza, Wałęsa się wogóle nie sprawdził. Dał "ciche przyzwolenie" Balcerowiczowi na przeprowadzenie tych dramatycznych reform, za które zapłacili zwykli obywatele i płaci do dziś związek, utratą społecznego zaufania. W tym samym czasie kiedy trwał protest w Stoczni Gdańskiej, Wałęsa za ciężkie pieniądze prowadził wykłady w USA na temat globalizacji. Smutna prawda o Wałęsie jest taka, że Wałęsa przeżył swoistą transformację ustrojową z lidera związkowego na dobrze opłacanego karierowicza i salonowca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ZAZDROSZCZĘ...

I gratuluję ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.10.2008 02:47

2 razy rozmawiałem z Lechem Wałęsą (poprzez Skype) - rzeczywiście ma mało czasu - rozmowa z nim choć trwała jedna około minuty a druga kilka minut ale było przyjemnie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

zazdroszczę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem chetny na spotkanie. Bylby to wielki zaszczyt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

- Nie wierzę w żadne autobiografie.A propos autobiografii, wypowiedź Jaruzelskiego w sadzie chyba będzie chcial umieścić w swojej autobigrafii,a jego wypowiedź; "dzieki wprowadzeniu stanu wojennego mogła przetrwać Solidarność".Albo Alzheimar,albo bezczelność,albo ... nie wiem co o tym powiedzieć!Tak wyglądają wspomnienia o sobie i o swoich czynach.Nie czytałem książki "Wałęsa a Służba Bezpieczeństwa", nie bedę też czytał książki Wałęsy.
Kiedy zona kupiła,bardzo popularną pozycję jak na tamte czasy,książkę Gierka-Przerwana dekada.Nie przeczytałem jej, a żonie powiedziałem,że teraz każdy pisze o sobie same wspaniałaości.
Pamiętam jednak wypowidź Wałęsy na temat kapitana bezpieki,który współpracował z Solidarnością i uratował nie jednego człowieka: "to zdrajca,jak zdradził ich to i mnie zdradzi".Ten człowiek więcej się narażał niż nawet Wałęsa.Odsiedział kilka lat w więzieniu.No coments!

Komentarz został ukrytyrozwiń

nigdy nie miałem okazji porozmawiać, ba - spotkać Lecha Wałęsy. Byłby to dla mnie prawdziwy zaszczyt:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie jakieś foto zrobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O. nowy tytuł. nowy pomysł.... a jednak komenty się na coś przydają. ;)) hihihihi
Dobry pomysł. Bardzo. Ciekawam co z tego wyjdzie.
Ozdrawiam
B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem gotów do wzięcia udziału w tej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.