Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa w składzie Grupy Mędrców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-16 20:57

Skład Grupy Mędrców Unii Europejskiej został ostatecznie zaakceptowany i znalazł się w nim Lech Wałęsa. Tak zdecydowali przywódcy 27 państw Unii na szczycie w Brukseli.

Kandydaturę byłego prezydenta popierał premier Donald Tusk, który zabiegał o jej wsparcie w kilku europejskich stolicach. Szef rządu wyjaśnił, że polska delegacja chciała wesprzeć prezydenta Sarkozy'ego, bo Grupa Mędrców była jego ideą. Przeciwko kandydaturze Lecha Wałęsy był prezydent Lech Kaczyński, ale na szczycie nie zabrał głosu w tej sprawie.

Unijna Grupa Refleksyjna, zwana Grupą Mędrców, ma zająć się przyszłością Wspólnoty i zastanowić nad jej rozwojem. Szefem Grupy będzie były hiszpański premier Felipe Gonzalez. Oprócz Lecha Wałęsy, w Grupie znaleźli się głównie eksperci od integracji europejskiej, stosunków międzynarodowych, gospodarki, finansów i przemysłu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli w Grupie Mędrców znalazł się człowiek który się nawet wysłowić dobrze nie potrafi, to nie wiadomo czy należy się śmiać czy płakać z głupoty tych, którzy Wałęsę na to stanowisko wybrali. Zważywszy, że tutaj o wybitne zdolności intelektualne chodzi, wybór Wałęsy jest groteskowy. Jeśli tacy ludzi mają decydować o kształcie UE to "strach się bać" Każdy z moich znajomych chwycił się za głowę, jak się dowiedział, kogo to rząd Tuska za europejskiego mędrca uważa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.