Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa w wersji heavy metal

"Lech Wałęsa, siła, męstwo. Lech Wałęsa, smak zwycięstwa" - śpiewa w akompaniamencie ryczących gitar elektrycznych Rafał "OZZY" Skierka, z kapeli Holy Smoke. Heavy metalowy zespół nagrał utwór o Lechu Wałęsie. Dziś muzycy zaprezentują go byłemu prezydentowi. O Wałęsie śpiewał też m.in Kazik i Big Cyc.

Lech Wałęsa w lipcu gościł na Przystanku Woodstock - teraz stał się bohaterem metalowej piosenki / Fot. PAP/EPA- Chcieliśmy, aby utwór był manifestem obronnym Lecha Wałęsy oraz hołdem dla niego - mówi Wiadomościom24.pl Rafał Skierka, wokalista Holy Smoke. - Opinie o utworze są różne - i pozytywne, i negatywne. My nadal będziemy robić swoje.

Zespół planuje kontynuację antykomunistycznego cyklu - już od czwartku rozpoczynają pracę nad nową płytą. Motywy piosenek: Czarnobyl, Grudzień '70. Będzie patriotycznie i metalowo.

Czy płyta odniesie sukces? - Nie wyobrażam sobie swojej babci, czy rodziców słuchających Holy Smoke i wspominających swoją przeszłość - mówi Wiadomościom24.pl Tomasz Michniewicz, dziennikarz radiowej "Trójki". - Przykład Lao Che udowodnił, że historia może być nośnikiem zespołu, przysporzyć mu popularności. Nie sadzę jednak, że Holy Smoke zrobią karierę dzięki utworowi o Wałęsie. W Polsce metal jest zjawiskiem niszowym. Dodatkowo ich utwory są po polsku, co stanowi barierę dla słuchaczy zza granicy. Media na pewno zwrócą uwagę na ten zespół, bo dziennikarze lubią concept albumy - dodaje Michniewicz.


Nie jest to pierwszy utwór o Lechu Wałęsie - wcześniej śpiewali o nim już Kazik i zespół Big Cyc.

Kazik w swoim utworze zatytułowanym "100 000 000" śpiewa: "Wałęsa dawaj moje sto milionów", nawiązując do niezrealizowanej obietnicy wyborczej. Piosenka Kazika nie przypadła wówczas byłemu prezydentowi do gustu, a komentarz do utworu był taki: "Ja chciałem dać, chcę! Tylko, że oni mi nie pozwalają, a ja nie mogę, bo nie mam mocy wykonawczej(...)"

Posłuchaj co Lech Wałęsa odpowiedział Kazikowi

Równie ostro o Wałęsie śpiewał Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. W utworze "Nie wierzcie elektrykom" dosadnie przypominał o zobowiązaniachWałęsy, które były tylko kiełbasą wybiorczą. A jak Wałęsa zareaguje na przesłodki heavy metalowy hołd?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.