Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34675 miejsce

Lech Wałęsa zastąpi Komorowskiego na pogrzebie Vaclava Havla

Były prezydent Lech Wałęsa pojedzie na pogrzeb Vaclava Havla. Będzie on reprezentował prezydenta Bronisława Komorowskiego.

 / Fot. Henryk Prykiel; CC BY-SA 3.0 / WikipediaKancelaria prezydenta Bronisława Komorowskiego poinformowała, że w imieniu głowy państwa na pogrzeb Vaclava Havla pojedzie Lech Wałęsa - podaje TVN24.

Szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski, wysłał w imieniu Bronisława Komorowskiego list do Lecha Wałęsy, w którym napisał: "Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że nikt lepiej niż Pan, Panie Prezydencie, nie wypełni tej misji, która będzie świadectwem głębokich więzi łączących naród polski i czeski".

Biuro Lecha Wałęsy potwierdziło otrzymanie listu i przyjęcie zaproszenia. Natomiast Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że radę ministrów reprezentować będzie minister kultury, Bogdan Zdrojewski.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Zenon Szylderowicz
  • Zenon Szylderowicz
  • 23.12.2011 18:42

Wałęsa zastąpi Komorowskiego, to Wałęsy nie będzie?
Pan Prezydent jakby, z tak ważnego powodu skrócił wizytę o 10h to by się chyba nic nie stało

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 22.12.2011 20:01

gorolo jest pytanie Dzisiaj 11:10.cytuje:panie olek kan ja nie dziele polakow na prawych i nieprawych....ja dziele na uczciwych i zlodzieji.Koniec cytatu.Gratuluje logiki.O ortografii juz nie mowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 22.12.2011 14:33

A czy pan Kaczyński jedzie ? Na pogrzeb się nie zaprasza . Może wynajmą pociąg z salonką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że na pogrzebie Vaclava Havla powinni być i Wałęsa i Tusk i Komorowski...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorolo jest pytanie
  • gorolo jest pytanie
  • 22.12.2011 11:10

panie olek kan.ja nie dziele polakow na prawych i nieprawych na ukow i nieukow.ja dziele polakow na uczciwych i na zlodzieji na zarozumialych i na skromnych na pracowitych i na leniow.gdzie Pana zaszeregowac ot

Komentarz został ukrytyrozwiń
piszpan jan
  • piszpan jan
  • 22.12.2011 08:52

Baran wysyla brana szkoda mi tych czechow ,ze beda musieli ta morde ogladac

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 22.12.2011 08:50

jedną z rzeczy która świadczy o człowieku jest poziom kultury,inteligencji i zwyczajnej,ludzkiej przyzwoitości jego wrogów.Im więcej durniów,chamów i prostaków wśród wrogów,tym lepsze świadectwo dla człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że lepiej, że na pogrzeb V. Havla pojedzie L. Wałęsa - razem walczyli z "komuną", znali się osobiście, szanowali. Chyba prez. Komorowski uwzględnił to wszystko powierzając L. Wałęsie reprezentowanie Polski. Szlachetnie postąpił ustępując miejsca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
  • polak
  • 22.12.2011 00:13

Zacny polaku -Adamie Malina.Widzisz niektórzy za Wolną Polskę zapłacili wysoką cenę i nie lubią słuchać jak ktoś opowiada bzdury co można było uzyskać.Jeżeli chcesz więcej cen to ci podam.Może opowiesz młodym jakby to kupili bez kredytu.Pierwszy polski telewizor Jowisz kosztował 500USD.Jak dobrze policzysz cała 2-letnia pensja nie starczy.Wtedy zarabiało się od 2000zł-4000zł.Telewizor kolorowy ruski Elektronika 19500zł ,Rubin 21500zł.Magnetowid szpulowy 21000zł.Kasetowy polski (kasety wkładało się od góry)30000zł.30000zł kosztował telewizor Sony ale w połowie lat 70.W kolejce trzeba było stać 2 dni.Zwykły magnetofon szpulowy kosztował 5800zł.Ciekawe jak byś to kupił nie odkładając przez kilka miesięcy.Zeby dostać pożyczkę tak jak dzisiaj musiałbyś być dobrze zasłużonym towarzyszem.Takom jak ja nikt nie dał chyba że należałem kilka lat do PKZP.Dlaczego tak pamiętam ceny? Wtedy był umysł chłonny a do Pewexu i do sklepów RTV i AGD chodziło się popatrzeć i pomarzyć bo na nic innego nie było nas stać.Dlatego robotnicy się zbuntowali i rozwalili komunę.Oczywiście trwało to 10 lat ale szybciej się nie dało bo beton z za biurek sparaliżowałby wszystko.Oni mieli wszystko więc smiali się z brudasów (robotników) o co im chodzi.To też pamiętam dokładnie więc nie zmieniaj historii

Komentarz został ukrytyrozwiń
Internauta
  • Internauta
  • 21.12.2011 23:51

Lech niech lepiej, po-leci do Koreii Płn. na pogrzeb Kim Dong Ila !!!
Tam napewno będzie między "SWOIMI".