Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa: Zawsze byłem przyjacielem Rosji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-26 09:59

"Rossijskaja Gazieta" przeprowadziła krótki wywiad z Lechem Wałęsą, w którym zadeklarował, że jest gotów pomóc w polepszeniu polsko-rosyjskich kontaktów, bo zawsze był przyjacielem Rosji.

W nawiązaniu do jubileuszu 65 urodzin Lecha Wałęsy "Rossijskaja Gazieta" pisze o różnym postrzeganiu tego polityka przez Polaków. Rosyjski dziennik rządowy zwraca uwagę, że część z nich traktuje byłego prezydenta jak bohatera narodowego, a inni - związani najczęściej z kręgami Prawa i Sprawiedliwości - nie szczędzą mu krytyki.

W krótkim wywiadzie dla „Rossijskoj Gazety" Lech Wałęsa przypomniał niedawne kontrowersje związane z jego osobą. Mówił o nieporozumieniach podczas obchodów rocznicy stworzenia w Polsce niezależnych związków zawodowych i podczas przygotowań do wypuszczenia monety z jego podobizną.

Pytany jak polepszyć stosunki między Warszawą i Moskwą wezwał do zachowania spokoju. Według polityka żadna ze stron powinna zapominać, że jesteśmy sąsiadami. "Taka była wola Boża. - powiedział były prezydent - róbmy więc wszystko, by to było miłe sąsiedztwo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.