Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa został pozbawiony patronatu nad ulicą w San Francisco

Amerykanie w umiłowaniu zasad demokracji ukarali Lecha Wałęsę za słowa o ruchach LGBT. Polski prezydent został pozbawiony patronatu nad jedną z ulic San Francisco i na 5 lat jego godność przesłonią tablice z imieniem lokalnego geja.

Lech Wałęsa uhonorowany Ronald Reagan Centennial Freedom Award; gala w Washington, D.C.; 24.05.2011. By English: Cherie Cullen [Public domain], via Wikimedia Commons / Fot. Cherie CullenLegendarny działacz niepodległościowy, symbol przemian i upadku komunizmu na świecie, wreszcie pierwszy prezydent powojennej Polski jakiego chciał naród widzieć na swym przedzie. Lech Wałęsa został ukarany przez obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy pełni cnót i miłości dla praw, swobód i wolności rodzaju ludzkiego wlepili drogiemu nobliście kolegium* jakieś czy coś podobnego.

Jednomyślną decyzją radnych kalifornijskiego miasta San Francisco przesądzono o pozbawieniu jednej z lokalnych ulic patronatu Lecha Wałęsy. Sławny Polak wywołał w Ameryce swoiste trzęsienie uczuć, emocji i wartości słowami, które wypowiedział w marcu ubiegłego roku przed kamerami TVN. Były prezydent Rzeczpospolitej nieopacznie naruszył konwenanse jakie w czasie ofensywy ruchów gender zdążyły ulec zaostrzeniu. Swobodnie przestrzegał towarzystwo LGBT, że "nie życzy sobie, żeby ta mniejszość wychodziła na ulice i bałamuciła jego dzieci i wnuki." Swoje stanowisko zdawał się tłumaczyć po części zdrowym odruchem utylitarnym: "Mniejszość nie może przeszkadzać większości" - po czym wywodził, iż miejsce homoseksualistów w Sejmie jest co najwyżej w ostatniej ławie, "a nawet dalej - za murem". Tak więc, prezydencki osąd mniejszości był dość surowy: "Powinny przyzwyczaić się do mniejszych rzeczy a nie wchodzić na największe".

O ile w Polsce oracje Lecha Wałęsy przyczyniły się jedynie do kolejnych dyskusji i rozmów, o tyle czujne trzy małpki strzegące USA i reszty świata natychmiast przeszły do działania. Skutkiem tego zmiana nastawienia w społeczeństwie amerykańskim względem polskiego obywatela, co wydatnie zogniskowało się w mieście zwanym "homoseksualną stolicą świata": "Jego słowa o homoseksualistach nie są reprezentatywne ani dla San Francisco ani dla naszych wartości" - grzmieli kalifornijscy radni. Warto nadmienić, że postawa założyciela "Solidarności" została zauważona i poddana krytyce w wielu państwach europejskich i innych zakątkach naszego globu.

Do niedawna Lech Walesa Street w San Francisco, a obecnie Tom Waddell Street. zrzut z ekranu Google Street View/cropped by Paweł Jankowski; licencja: CC3.0 / Fot. zrzut z ekranu Google Street View/cropped by Paweł JankowskiWłodarze miasta, które zasłynęło z więzienia na wyspie Alcatraz próbowali nawiązać do tradycji penitencjarnych kraju łopoczącego Gwiaździstym Sztandarem. Wpierw postanowiono ukarać Lecha Wałęsę odebraniem prawa do honorowania swoim nazwiskiem jednej z ulic nieopodal ratusza w San Francisco. "Wiem, jaką rolę Lech Wałęsa odegrał w historii Polski i świata. Kiedyś był moim bohaterem, ale jego słów nie można puścić płazem. To, co powiedział, jest skandaliczne i rozczarowujące" - utyskiwał radny David Campos. "Polski homofob" przylgnęło już chyba na dobre do byłego prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wałęsie należy się pomnik za pokojowe rozmowy nie tylko Nobel

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agresja czcicieli ludzkich inaczej zastanawia. Takie czasy i takie potem dla Ameryki Europy perspektywy. Dobrze że Azja Afryka i A. Południowa tego nie kupują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie kwestia siły LGBT tylko siły całego społeczeństwa.
Gdyby mieszkańcy SF byli nastawieni do wszystkiego co jest inne tak wrogo jak mieszkańcy naszych miast, to taka hucpa nie mogłaby zaistnieć.
Tam nietolerancja jest passe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadziwia tylko ,jak silne są te towarzystwo"kochających inaczej".Zabrali nazwę ulicy i dali "swojemu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

cyt: "Amerykanie w umiłowaniu zasad demokracji"

hmmm......bardziej interesują się swoimi gejami a nie potrafią powstrzymać Putina..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już od dawna świat nie "bawi się" polskimi dowcipami i paplaniną, która bawi wyłącznie Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa ulicy -pal licho.
Gorsza jest dla Lecha przywykłego do luksusu utrata pokaźnych dochodów z odczytów i wykładów na tamtejszych uniwersytetach i spotkaniach. Człowiek z Nadziei pozostanie cienkim Bolkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.