Facebook Google+ Twitter

Lech Wałęsa zostanie odznaczony przez władze Berlina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 22:24

Lech Wałęsa otrzyma najwyższe odznaczenie przyznawane przez władze Berlina - medal Ernsta Reutera. Były przywódca „Solidarności" odbierze je podczas uroczystości w ratuszu w stolicy Niemiec we wtorek, 9 czerwca.

Burmistrz Berlina Klaus Wowereit napisał w wydanym oświadczeniu, że niezłomna postawa i zaangażowanie Wałęsy na rzecz praw człowieka i demokracji przyczyniły się do społecznych przemian w Polsce i przezwyciężenia podziału Europy.

Przy okazji uroczystości były prezydent podpisze ogromną kostkę domina, która zostanie później wykorzystana podczas uroczystości upamiętniających obalenie Muru Berlińskiego. 9 listopada na linii, gdzie stał kiedyś mur, zostaną ustawione, a następnie przewrócone wielkie kostki domina, które będą symbolizować upadek komunizmu w krajach Europy Środkowowschodniej.

Lech Wałęsa złoży na początku przyszłego tygodnia dwudniowa wizytę w Niemczech. W Wiesbaden i Berlinie będzie dyskutował z niemieckimi politykami i dziennikarzami na temat roli Polski w pokojowej rewolucji 1989 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.