Facebook Google+ Twitter

Lech, Wisła i Legia - najlepsze marki w Ekstraklasie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-08 08:52

Lech Poznań, Wisła Kraków i Legia Warszawa to najlepsze marki w Ekstraklasie - wynika z raportu przygotowanego przez Ernst&Young. Tworząc opracowanie analitycy brali pod uwagę efektywność zarządzania, kondycję finansową klubów oraz częstotliwość pojawiania się w mediach.

Współautor raportu Sebastian Łyżba zauważa, że wiele polskich klubów jest już zarządzanych jak dobre przedsiębiorstwa. Podkreśla, że największy budżet w Ekstraklasie miał w zeszłym roku Lech Poznań i było to ponad 50 milionów złotych. Kilka klubów otarło się o tę sumę. Ogólne przychody klubów Ekstraklasy były w zeszłym roku rekordowe i przekroczyły 300 milionów złotych.

Z raportu wynika jednak, że polska piłka nożna jest jeszcze bardzo daleko za innymi krajami Europy. Sebastian Łyżba prognozuje, że w kategorii biznesu polskie kluby będą mogły rywalizować na poziomie europejskim dopiero za pięć, sześć lat. Według szacunków dopiero około 2015 roku kilka polskich klubów będzie miało budżety zbliżone do liczących się drużyn europejskich.

Zdaniem autorów raportu, głównymi czynnikami, które hamują rozwój polskiej piłki nożnej są brak infrastruktury, niski poziom szkolenia i korupcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.