Facebook Google+ Twitter

Lech Witecki nie jest już dyrektorem GDDKiA. Skarżyli się na niego przedsiębiorcy

Lech Witecki, pełniący obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został odwołany. Wniosek do premiera w tej sprawie złożyła miniester Elżbieta Bieńkowska.

 / Fot. By Kolanin (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsLech Witecki pełnił obowiązki szefa GDDKiA od 2008 r. Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że minister Elżbieta Bieńkowska otrzymywała skargi od przedsiębiorców. "(...) narzekali na opóźnienia i trudności w przetargach. Przed nami wielkie wyzwanie. Wszystkie instytucje muszą tak współpracować, aby zapowiedziane inwestycje zostały zrealizowane" - powiedziała rzecznik rządu. Witecki cieszył się jednak zaufaniem Bieńkowskiej dzięki wykorzystaniu 80 proc. środków z funduszy unijnych.

Rzecznik GDDKiA pytany o powody odwołania Lecha Witeckiego nie potrafił ich wskazać. Podkreślał za to, że dyrekcja otrzymała wysokie noty Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

Lech Witecki przed GDDKiA pracował w Najwyższej Izby Kontroli. Po szefowej UOKiK i prezesach URE i Portów Lotniczych jest kolejnym dyrektorem wysokiego szczebla odwołanym w ostatmi czasie przez premiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja powiem więcej .
Firmy budujące w Polsce drogi i autostrady nie będące nawet sympatykami znienawidzonej opozycji, postanowiły zmienić datę obchodzenia Dnia Drogowca i Transportowca na dzień historycznego zwolnienia Witeckiego ze stanowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opozycja od dawna domagała się dymisji szefa GDDKiA więc mają prezent .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.