Lech wygrywa w końcówce

W sobotę odbyło się kilka spotkań 17. kolejki Ekstraklasy. Ciekawe spotkanie odbyło się w Gdyni, gdzie Arka do 85. minuty remisowała bezbramkowo z Lechem Poznań. Końcówka okazała się zabójcza dla piłkarzy z Arki. Ostatecznie Lech wygrał 3:0

Lech Poznań nie zwalnia tempa. Po wyeliminowaniu z Pucharu Polski Polonii Warszawa i zwycięstwie w poprzedniej kolejce 1:0 z Widzewem Łódź piłkarze z Poznania odnieśli kolejne zwycięstwo. W 17. kolejce pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0.

Do 85. minuty zapowiadało się, że kluby podzielą się punktami. Wynik dla Lechu otworzył Bartosz Ślusarski. Trzy minuty później było już 2:0 po trafieniu Rudnevsa. Wynik ustalił w 89. minucie Mikołajczak. Dzięki temu zwycięstwu drużyna trenera Bakero awansowała na 7. pozycję.
W dotychczasowych dwóch kolejkach tylko Wisła i Lech zdobyły komplet sześciu punktów w dwóch meczach.

W niedzielę czekają nas ostatnie dwa spotkania 17. kolejki. Ciekawie zapowiada się konfrontacja w spotkaniu derbowym Warszawy między Legią a Polonią. W drugim meczu Lechia u siebie podejmie Polonię Bytom.