Lech zatrzymał rozpędzoną Wisłę

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-18 19:19

Lech Poznań pokonał 1:0 Wisłę Kraków w meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Zwycięskiego gola strzelił Robert Lewandowski w 60. minucie.

Dla gości to dopiero pierwsza porażka w tym sezonie. Z kolei Lech, dzięki wygranej, wciąż ma nadzieję na walkę o podium, a nawet o mistrzostwo Polski.

Spotkanie, rozgrywane we Wronkach, stało na wysokim poziomie i mogło podobać się kibicom. Od początku meczu obie drużyny przeprowadzały składne akcje, chcąc jak najszybciej wyjść na prowadzenie. W pierwszej połowie świetnych okazji nie wykorzystali Sławomir Peszko i Patryk Małecki. Po faulu na tym drugim sędzia mógł zasądzić rzut karny, ale nie zdecydował się na to.

W drugiej części meczu piłkarze utrzymali wysokie tempo. wisła dwukrotnie mogła strzelić bramkę - najpierw głową Arkadiusz Głowacki, a w 56. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha nie wykorzystał Paweł Brożek. Na wysokości zadania stanął za to napastnik gospodarzy Robert Lewandowski, który kilka chwil później wykorzystał znakomite podanie Semira Stilicia i wyprowadził "Kolejorza" na prowadzenie. Wisła biła głową w mur, a w dodatku straciła bramkarza - Mariusza Pawełka, którego musiał zastąpić Ilie Cebanu. Na dziesięć minut przed końcem meczu Lech mógł rozstrzygnąć losy meczu. Stilić i Lewandowski ruszyli z kontrą we dwóch na jednego obrońcę Wisły, ale nie potrafili tej sytuacji zamienić na gola. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć bramki i Lech cieszył sie z trzech punktów.

Po dziesięciu kolejkach Ekstraklasy Wisła ma już tylko trzy punkty przewagi nad rewelacją sezonu - Ruchem Chorzów. Trzecia jest Polonia Bytom - pięć punktów straty do Wisły, a czwarta Legia Warszawa - siedem punktów mniej od lidera. Lech Poznań awansował na piąte miejsce - punkt straty do Legii i osiem do Wisły.