Lechia Gdańsk jak burza zmierza do Ekstraklasy

Podopieczni Tomasza Borkowskiego zrobili kolejny krok w stronę Ekstraklasy. W meczu 20. kolejki pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Dzięki wygranej piłkarze gdańskiej Lechii awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Logo Lechii GdańskLepszego początku nie można sobie wymarzyć. Piłkarze Lechii Gdańsk po dwóch wygranych meczach na własnym stadionie po raz pierwszy tej wiosny wystąpili w roli gości. Sztab trenerski oraz sami piłkarze zapowiadali, że jadą po trzy punkty. Jak się okazało nie rzucili słów na wiatr, pewnie wygrywając z drużyną prowadzoną przez Krzysztofa Tochela, będąc znacznie lepszym zespołem. Trener Podbeskidzia nie ma wyraźnie szczęścia do pojedynków z gdańskim zespołem. Jak sam przyznał na konferencji prasowej: – Jestem szczęśliwy, że już nie gram z Lechią. Prześladuje mnie ona przez lata. Obojętnie jaką drużynę prowadzę to przegrywam z Lechią. Oczywiście nie można tego zrzucać tylko na pech ale takie są fakty.

Podbeskidzie po dwóch bezbramkowych remisach z rzędu przystępowało do tego meczu z zamiarem odniesienia w końcu zwycięstwa. Z kolei Lechia podbudowana udanym początkiem rundy chciała uczynić kolejny krok w drodze do Ekstraklasy.

Na pierwszą bramkę przyszło kibicom czekać 40 minut. Prowadzenie gościom dał Maciej Kalkowski, który pięknym strzałem nie dał szans Łukaszowi Merdzie. Gospodarze próbowali jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu, ale to podopieczni Tomasza Borkowskiego schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie bardzo dobrze spisywał się bramkarz Lechii Dominik Sobański.

Drugą połowę gospodarze rozpoczynają od zdecydowanych ataków, jednak bramkarz gości wciąż zachowywał czyste konto. Wynik meczu został ustalony w 67. minucie, kiedy to na 2:0 podwyższył Arkadiusz Miklosik. Podbeskidzie próbowało jeszcze zmienić niekorzystny rezultat, jednak to Lechia wyprowadzała groźne kontrataki.

Lechia Gdańsk odniosła bardzo cenne zwycięstwo. Po porażce Zagłębia Sosnowiec gdańszczanie awansowali na drugie miejsce i tracą do prowadzącego Ruchu Chorzów już tylko 3 punkty. Podbeskidzie na komplet punktów musi jeszcze poczekać.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Podbeskidzie : Merda - Cienciała, Gorszkow, Hirsz, Górkiewicz - Koman, Butryn (46' Kołodziej), Zaremba (46' Wielgus) - Józefowicz, Chrapek, Kocur (81' Monasterski)

Lechia : Sobański - Pęczak, Brede, Manuszewski, Fechner (74' Łożyński) - Szulik, Miklosik, Wojciechowski (66' Pietrowski) - Rogalski, Kalkowski (82' Buzała) – Wiśniewski.