Facebook Google+ Twitter

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław. Zapowiedź spotkania

Już w najbliższą sobotę w Gdańsku, przy ul. Traugutta miejscowa Lechia podejmie Śląsk Wrocław. Przyjacielski pojedynek dla jednych i drugich będzie szansą na zrehabilitowanie się w oczach kibiców.

Gdańszczanie w ostatniej kolejce ulegli na swoim stadionie Jagielonii Białystok 1:2. Natomiast Śląsk po dobrym meczu przegrał na własne życzenie ze słabszą Legią 0:1.

Lechiści startu rozgrywek nie mogą zaliczyć do najlepszych, gdyż po 3 rozegranych kolejkach zajmują odległe 13. miejsce z dorobkiem 2 punktów. Oprócz wspomnianej porażki z "Jagą", Lechia zremisowała z Ruchem Chorzów i bytomską Polonią. W sobotnim meczu Gdańszczanie na pewno będą chcieli zrehabilitować się w oczach swoich fanów. Nie będzie łatwo, gdyż spotkają się ze zdecydowanie groźniejszym przeciwnikiem od wcześniej wspomnianego tercetu (Ruch, Polonia, Jagiellonia). Śląsk przyjedzie do Trójmiasta rozjuszony porażką z Legią, w którym w opinii wielu fachowców Wrocławianie pokazali się ze znacznie lepszej strony od podopiecznych Macieja Skorży. Ryszard Tarasiewicz zabrał ze sobą 18-meczową identyczną do tej, którą desygnował do walki z Warszawianami. W Gdańsku oczywiście zabraknie kontuzjowanych Sebastiana Dudka i Antoniego Łukasiewicza.

Gra piłkarzy Śląska napawa wrocławskich kibiców optymizmem, którego nie zachwiała nawet przegrana w ostatniej kolejce z pretendentem do tytułu. W stolicy Dolnego Śląska apetyty są wielkie, a ewentualna wygrana nad swoimi przyjaciółmi z północy jeszcze bardziej ten apetyt podsyci. Bardzo wiele spekuluje się o trafnych transferach przeprowadzonych przez trenera Tarasiewicza, ponieważ aż 3 z 4 nabytków tego lata znalazło miejsce w pierwszej "11" WKS-u. Mowa o Sobocie, Diazie i Kaźmierczaku. Szczególnie ten pierwszy zebrał pochlebne recenzje po pierwszych 3 meczach, co zaowocowało powołaniem do kadry U-23 prowadzonej przez Stefana Majewskiego.

Początek spotkania o godz. 17.

Mój typ: remis lub wygrana Śląska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.