Facebook Google+ Twitter

Lechu, bracie ty nasz!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-30 09:15

Ostatnio dużo mówi się o złej "reprezentacji Polski" przez Kwaśniewskiego w Rosji. Tymczasem powodem do śmiechu dla obcokrajowców - jak się okazuje - może być także nasz obecny prezydent...

Bliźniaczki - emerytki
W sobotę realizowałem materiał na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W chwili przerwy usiadłem przy stoliku restauracji "Indeks". Nagle podeszła do mnie starsza kobieta, a tuż za nią trzy kolejne. Prawie identyczne. - My sisters - wyjaśniła. Zapytała czy siostry też mogą się przysiąść. Oczywiście nie odmówiłem.

Po krótkiej rozmowie w języku angielskim zorientowałem się, że owe panie przyjechały z Holandii. W sumie nie miałem z nimi wspólnych tematów, to raczej one prowadziły dialog. Pytały na jakim kierunku studiuję i tak dalej...

President Palace...
Jednak moje najśmielsze oczekiwania przeszła rozmowa na temat warszawskich zabytków. "Wielka holenderska siostra" zapytała gdzie teraz się znajdujemy. Wyjęła mapę. Wskazałem na Polską Akademię Nauk. - President Palace? - dopytywała. Więc wyjaśniłem: - in left.

Za chwilę zapytały o najważniejsze - kto jest prezydentem Polski. - Kaczyński - mówię. Nim zdążyłem dokończyć, wszystkie na raz zaczęły się śmiać do rozpuku. - Kaczyński? - chichotały. - Brothers? - pokazały dwa palce.

Wzrok wszystkich gości restauracji skierował się na nasz stolik... Prędko dopiłem kawę i udałem, że się spieszę. Ot, takie spotkanie trzeciego stopnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mam nieodparte wrażenie, że autor wymyślił sobie tę historię przy taniej kawie, i wbrew temu, co napisał w zakończeniu, sokojnie sobie wypił ją był z uśmiechem samozadowolenia na myśl o możliwości wykazania się w "literacki" spoób. Forma jednak przyjemna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Holenderki przyjechały pozwiedzac, a nie zagłębiać sie w tajniki polityczne naszego kraju. jestem pewien, że 'Polityczni bliźniacy' są lepiej znani, niż program ich partii. Na pewno lepiej znani, niż nasze partie parlamentane. Lepiej znane, niż położenie Warszawy, Rzeszowa i Białowieży ;) Z pewnością. Niech sobie szczęśliwe zwiedzają :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

???? Tomku, czy zabrakło Ci języka, żeby zapytć co właściwie tak rozbawiło Sisters? Nie wiedziały kto jest Prezydentem Polski ale wiedziały, że Kaczynski ma brata? Punkt dla Kaczyńskeigo! A Ty nie miej kompleksow, stary i calkiem spokojnie dopijaj swoją kawę. Pewnie też nie wiesz kto jest premierem w Holandii ani czy tenże ma brata?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to rzeczywiście taka sama "śmieszność" co żulerstwo przed kamerami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.