Facebook Google+ Twitter

Lecisz z lub do Krakowa? Zostaniesz odprawiony... w namiocie!

Rewolucja na polskim niebie okazała się problemem dla lotniska w Krakowie - Balicach. Terminal krajowy jest zbyt mały, żeby obsłużyć wszystkich pasażerów, dlatego zdecydowano się na... postawienie namiotu

Pasażerowie zostaną odprawienie przed lotem w... namiocie / Fot. Biuro prasowe lotniska Kraków-BaliceTerminal krajowy w krakowskich Balicach wybudowany został sześć lat temu i miał być tymczasowym rozwiązaniem. Planowano po trzech, czterech latach rozebrać budowę i na jej miejscu postawić budynek z prawdziwego zdarzenia, spełniający europejskie standardy. Pasażerowie od początku skarżyli się, że terminal jest zbyt ciasny i jest za mało stanowisk do kontroli. Oprócz tego brakuje tam restauracji, w której można byłoby się posilić w oczekiwaniu na lot.

"Obecnie ze względu na dużą liczbę lotów krajowych wprowadzamy usprawnienia, mające poprawić komfort pasażerów. Od 11 maja przy terminalu krajowym będzie funkcjonował namiot dla pasażerów, dzięki czemu w hali odlotów będzie luźniej. Powierzchnia wzrośnie ze 174 m kw. do 324 m kw." - mówi dla Pasazer.com rzecznik krakowskiego lotniska, Urszula Podraza.

Prowizorka goni prowizorkę. Owszem, powierzchnia terminalu wzrośnie, jednak skutkiem jakości, która już jest bardzo niska. Namiot nie jest klimatyzowany, dlatego można jedynie przypuszczać, jaka będzie panowała w nim temperatura podczas upałów.

 / Fot. Jamal 2, CC3.0, CC2.0Kraków tłumaczy się, że lotnisko w Balicach nie zostało objęte specustawą na Euro 2012. Katowice - Pyrzowice również nie zostały wpisane, jednak problem udało się rozwiązać. Loty krajowe mają na wyłączność Terminal A, w którym znajdują się restauracje, kawiarnie, kioski oraz wypożyczalnie samochodów. Jeszcze kilka lat temu ten budynek służył również lotom międzynarodowym (obecnie tę funkcję przejął terminal B), więc jest on przestronny i przyjazny pasażerom.

Coraz więcej osób wybiera podróż samolotem, zamiast kilkudziesięciu godzin męczarni w samochodzie lub w pociągu. Przykładowo podróż z Krakowa do Gdańska pociągiem zajmuję ok. dziesięć godzin, natomiast samolotem... godzinę! Ceny również są atrakcyjne, bo zarówno Eurolot jak i OLT Express proponują pasażerom podróż już od 99 zł. Władze lotniska w Krakowie zapowiadają, że prace związane z budową nowego terminala ruszą jeszcze w tym roku, jednak planowane jego oddanie to rok 2014. Miejmy nadzieję, że pasażerowie nie będą do tego czasu odprawiani w namiotach...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.