Facebook Google+ Twitter

Lecz i rządź!

Dziennikarz radia Tok FM zapytał dwoje funkcjonariuszy związków lekarzy, czy eskalacja żądań środowiska zmierza do całkowitego zniesienia odpowiedzialności za współpracę z NFZ. Odpowiedzieli, że chodzi właśnie o to, a nawet o coś więcej.

Lecz i rządź!

Maciej Głogowski, szef działu ekonomicznego radia Tok FM, zapytał dwoje funkcjonariuszy związków lekarzy, co sądzą o wypowiedzi ministra zdrowia, według której eskalacja żądań środowiska lekarskiego zmierza do całkowitego zniesienia odpowiedzialności medyków (w domyśle - za współpracę z NFZ).
Na postawione wprost pytanie, czy tak jest, oboje - dr Maria Balcerzak, przewodnicząca zarządu regionu mazowieckiego ogólnopolskiego związku lekarzy i prof. Andrzej Grzybowski, szef wielkopolskiego związku pracodawców ochrony zdrowia – odpowiedzieli wprawdzie nie wprost, ale całkiem jednoznacznie, że właśnie o to chodzi. A nawet o coś więcej.

Doktor Balczerzak występowała przeciw temu, że tylko lekarz dobiera leki, ocenia stopień refundacji i spełnia inne rygory narzucone przez NFZ. Lekarz - protestowała - jest od leczenia, po to się uczy, specjalizuje, dokształca i za to odpowiada przed Bogiem i przed ludźmi. W większości gabinetów lekarskich nie ma komputerów, które oszczędziłyby tej biurokratycznej mitręgi.

Na pytanie, czy gdyby “jakimś cudem” (tak Maciej Głogowski) udało się stworzyć odpowiednią bazę informatyczną, lekarze byliby bardziej skłonni do ugody, doktor Balcerzak najpierw odpowiedziała, że byłaby droga do zawarcia porozumienia, żeby natychmiast z tej drogi się cofnąć, obstając przy stanowisku, że misją lekarza jest leczenie ludzi , nie przestrzeganie biurokratycznych przepisów - z pomocą komputera czy bez. Tym ostatecznie mogą zajmować się aptekarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.