Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3683 miejsce

Leczenie bez wiertła i bólu? Przełomowy preparat na próchnicę

Stomatolodzy będą leczyć pacjentów bez wiertła i bólu - informuje Rzeczpospolita. Wszystko za sprawą innowacyjnego osiągnięcia brytyjskich naukowców - płynu, który umożliwia naturalną regenerację chorej powierzchni zęba.

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. Dozenist (original) — Lycaon (this one)Pracownicy z wydziału chemicznego Uniwersytetu Leeds, pod kierownictwem dr Amalii Aggeli, opracowali innowacyjną formułę preperatu, którego zastosowanie pozwala tkance zęba naturalnie zregenerować się i wyleczyć z próchnicy. Krzysztof Urbański poinformował w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej, że receptura płynu stworzona została na bazie peptydu P 11-4. Preparat po nałożeniu na chorą powierzchnię zęba, wnika do porów i zmienia się w żel, który łączy wapń. Dzięki temu stanowi naturalną ochronę dla zdrowej części zęba i jednocześnie zwalcza zmiany, powstałe na skutek początkowego etapu choroby próchniczej. - Nasz środek pomaga się regenerować tkance kostnej zęba. To metoda całkowicie naturalna, bez jakiejkolwiek inwazji chirurgicznej. Oczywiście jest również bezbolesna - powiedziała Rzeczpospolitej prof. Jennifer Kirkham z Dental Institute Uniwersytetu Leeds.

Przeczytaj też: Co wywołuje próchnicę?

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. dozenist, Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówSzwajcarska firma Credentis, która sfinansowała badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, już zapowiada wprowadzenie innowacyjnego produktu na rynek światowy. - Jeśli dalsze próby na większej grupie pacjentów potwierdzą pozytywne rezultaty, to nie mam wątpliwości, że w ciągu dwóch, trzech lat ta technika trafi do praktyki lekarzy stomatologów - stwierdził dla Rzeczpospolitej prof. Paul Brunton, nadzorujący badania w Dental Institute.

Ministerstwo Zdrowia uznaje próchnicę zębów za szeroko rozpowszechniony problem zdrowotny wśród polskiego społeczeństwa. W 2011 roku poinformowało, że w województwie mazowieckim aż 85 proc. 6-latków cierpi na próchnicę "mleczaków". Uznaje się, że główną przyczyną próchnicy zębów są złe nawyki żywieniowe oraz higieniczne. Następnie, strach przed bólem podczas leczenia lub tuż po nim.

Zobacz: Co jest lepsze: lizak czy dentysta?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Olga
  • Olga
  • 15.02.2012 17:56

Artykuł raczej fantastyczny. Od kilku lat istnieją preparaty na infekcje próchnicą z których najlepsze to carifree. Przed wszystkim nie są one tanie , po drugie wcale niełatwo je dostać, po trzecie dentyści nie zawsze o nich informują. Poza tym ich stosowanie oparte jest na badaniu a klinik robiącyh wymazy bakteriologiczne jest baaardzo mało :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kowalczyk
  • Stefan Kowalczyk
  • 05.09.2011 11:21

No, rewelacja! Wierzę w to, bo sam stosowałem kiedyś inny preparat, wprawdzie gorszy, ale działał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O i nawet nie musiałem długo szukać: link

Proszę bardzo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to sobie jeszcze poczekasz ;) Innymi słowy - baju, baju będziesz w raju - słyszy się o podobnych rewelacji już od ponad dekady. Na W24 był nawet art o tym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z utęsknieniem czekam aby ten preparat był dostępny u mojej Pani stomatolog:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.