Facebook Google+ Twitter

Lecznicza moc żywej choinki

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup naturalnego, pachnącego lasem drzewka, zafundowaliśmy sobie nie tylko prawdziwie świąteczną atmosferę, uznanie ekologów, ale i możliwość korzystania z leczniczej mocy wiecznie zielonej choinki.

Lecznicza moc choinki / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikChoinka to nie tylko naturalne piękno, ale i zdrowie. W okresie Bożego Narodzenia, a więc w chwili, gdy zajmuje ona honorowe miejsce w naszych domach, mimo natłoku obowiązków czujemy się odprężeni, mniej zmęczeni, zdecydowanie łatwiej nam się oddycha, a bóle głowy znikają równie szybko, jak po zażyciu przeciwbólowej tabletki.

Jeśli decydujemy się na zakup naturalnej choinki, najlepszym rozwiązaniem jest jodła, sosna lub świerk w doniczce. Jeżeli w chwili zakupu wysokość drzewka nie będzie przekraczać 80-100 cm, w czasie świąt będziemy o nią należycie dbać, potem przeniesiemy ją do chłodnego miejsca, a wiosną posadzimy w ogródku, nasze drzewko może towarzyszyć nam podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia.

Jodła

Jeżeli w zasięgu naszego wzroku znajduje się jodła, z łatwością poradzimy sobie z negatywnymi emocjami, wyciszymy i ukoimy stres. Jej moc, pozwoli nam odnaleźć samego siebie - wesprze, pomoże pozbyć się seksualnych zahamowań, wyleczy z zazdrości. Jodła wzmocni też nasz układ oddechowy i pokarmowy, pomoże w zwalczaniu wrzodów żołądka, a także w nabraniu pozytywnego stosunku do otoczenia i życia. Z pędów jodły przygotować możemy także odwar, który skutecznie zwalczy dopadające nas, zwłaszcza zimą, wirusy i bakterie. Specyfik ten polecany jest w leczeniu wszelkich chorób układu oddechowego, przeziębienia, nieżytu oskrzeli, a nawet anginy. W formie inhalacji natomiast skutecznie łagodzi katar. Pędy i igły jodły zawierają witaminę C, flawonol, kardanen, żywicę oraz olejek eteryczny, wykorzystywany w aromatoterapii. Z jodły pozyskuje się preparaty w postaci maści, olejków i syropów, które poza wspomaganiem nas podczas przeziębień (właściwości bakteriobójcze, rozkurczowe, wykrztuśne), mają także właściwości antyseptyczne i moczopędne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.