Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1629 miejsce

Lecznicze właściwości wody z Rzeszowa

Państwowy Zakład Higieny z Poznania potwierdził, że wody znajdujące się w pobliżu Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, posiadają właściwości lecznicze.

 / Fot. Paweł RelikowskiPierwsze odwierty były prowadzone w Rzeszowie już w 1969 i 1982 roku. Do kwestii podziemnych zasobów miasta powrócono ostatnio: - Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy Państwowemu Zakładowi Higieny w Poznaniu, który potwierdził właściwości lecznicze naszych podziemnych źródeł – powiedział dla Wiadomości24 Marcin Stopa, Rzecznik Prasowy Prezydenta Rzeszowa.

Przeprowadzone badania wykazały, że pod względem fizyczno-chemicznym wody spełniają wymogi jakościowe wód mineralnych i solanek o właściwościach leczniczych. Znajdujące się w Rzeszowie złoża wód mineralnych: chlorkowo-sodowych, jodkowych oraz solanki, mogą być wykorzystywane np. podczas rehabilitacji po operacjach ortopedycznych. Natomiast po przygotowaniu specjalnego roztworu woda może być stosowana do inhalacji przy leczeniu schorzeń nosa, zatok i oskrzeli.

Prezydent oraz dyrektor Szpitala Miejskiego w Rzeszowie chcą jak najszybciej umożliwić mieszkańcom miasta korzystanie z zasobów leczniczych wód mineralnych. Możliwe, że za rok będą już z nich mogli korzystać pacjenci szpitala. - Początkowo pacjenci mają być przyjmowani w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach w Szpitalu Miejskim. W przyszłości nie wykluczamy wybudowania osobnego obiektu – mówi Marcin Stopa.

Może za kilka lat zamiast jechać do Iwonicza czy Horyńca – Zdroju, wystarczy przejść na drugą stronę ulicy, by korzystać z leczniczych właściwości wód…

Tymczasem na wyniki ekspertyz czekają też wody geotermalne, znajdujące się w okolicach Rzeszowa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Super informacja!Dobra woda - zdrowia doda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to zwykle - zanim pomysł zamieni się w konkretne działania, musi "zniknąć" trochę czasu i pieniędzy. Teraz są to tylko deklaracje, dobre chęci ze strony miasta. Pewne za to, że "jest się o co bić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda tylko, że obecna woda w Rzeszowie woła o pomstę do nieba, szczególnie w rejonie Nowego Miasta,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alicjo, bardzo interesujące :)
Wody geotermalne? Super! To ogromna szansa dla Rzeszowa. Kupno mieszkania w tym mieście może być niezłą inwestycją ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To spektakularna sprawa. Aby wody głębinowe w strefie gleb antropogenicznych miały takie włąsciwosci. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.