Facebook Google+ Twitter

Led Zeppelin wznowi czwartą i piątą płytę. Fani usłyszą niepublikowane wersje utworów

27 października ukażą się reedycje dwóch albumów zespołu Led Zeppelin. Wznowione zostaną płyty "IV" i "Houses of the Holy". To kolejne krążki legendy rocka, które doczekały się ponownej sprzedaży.

 / Fot. By more19562003 [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonsPo wznowieniu trzech pierwszych płyt ("I", "II" i "III") zespół postanowił dokonać reedycji albumów "IV" i "Houses of the Holy". Pierwszy z krążków został wydany w 1971 r. To na nim znalazł się hit wszech czasów "Stairway to heaven". Oprócz niego płyta składa się z utworów: "Black Dog", "Rock and Roll", "The Battle of Evermore", "Misty Mountain Hop", "Four Sticks", "Going to California", "When the Levee Breaks". Najnowsza edycja, która ukaże się w październiku zawiera bonus w postaci niepublikowanych wersji powyższych utworów na osobnej płycie - podaje Onet.

Drugi wznowiony album, "Houses of the Holy" został nagrany w 1973 r. Najbardziej znane utwory to "No Quarter" i "Over the Hills and Far Away". Pozostałe piosenki to: "The Song Remains the Same", "The Rain Song", "The Crunge", "Dancing Days", "D'yer Mak'er", "The Ocean". W tym przypadku dodatkowo zamieszczono wczesne wersje piosenek zawartych na krążku.

Obie płyty dostępne będą nie tylko na CD, ale również na winylach i w wersji cyfrowej.

Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 r. Płyty zespołu nabyto 300 mln razy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.